. . .

. . .
5 Haziran 2018 Salı 17:03

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Birkaç gündür fazla olmasa da normallerin üzerinde seyreden sıcakların daha da artacağı bildirildi. Bu hadise, sezonun ilk ciddi sıcak hava dalgası anlamını taşıyor.

Haber Merkezi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) den alınan bilgiye göre, sıcaklık artışı hafta sonuna kadar sürecek. Hava zaman zaman bulutlansa da güneyli rüzgarlarında etkisi ve güneş ile çok sıcak olacak.

7 Haziran Perşembe gününden itibaren etkisi artırarak termometrelerin gölgede,  Zonguldak merkezde 28, Karadeniz Ereğli ilçesinde 32,  Alaplı ilçesinde 33, Devrek ilçesinde 36 dereceyi göstereceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların Düzce’de 32, Akçakoca ilçesinde 32,  Bartın’da 30, Amasra ilçesinde 28, Karabük merkezde de 33 dereceye ulaşması beklenmektedir.

Öte yandan,  Çarşamba ve 7 Haziran Perşembe, iç kesimlerde genellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde olmak üzere kısa süreli gök gürültülü sağanak geçiş ihtimalinin olduğu da kaydedildi. Kıyı kesimlerde ise parçalı bulutlu ve güneşli olacak.

Bu arada, Haziran her ne kadar yaz ayı olarak bilinse de meteorolojik anlamda asıl yaza 21 Haziran’dan sonra giriyoruz. Bu bakımdan içinde bulunduğumuz dönem ilkbaharın son günleri olarak nitelendirilebilir.

SAHURDA BOL SU TÜKETİN

Uzmanlar oruç tutanları uyararak, sahurda hafif gıdalar ve bol sıvı, özellikle su tüketilmesi tavsiyesinde bulunuyorlar.

Ayrıca, güneş gözlüğü, şapka ve açık renkli, rahat tarzda kıyafetler giymesi gerektiği de belirtildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz