...

...
4 Nisan 2018 Çarşamba 17:40

Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, erkek berberleri ile bayan kuaför ve güzellik salonlarının ‘Hafta tatili” uygulamasına başlayacağı bildirildi.

Karadeniz Ereğli Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Murat Cebesoy, yazılı açıklamasında, tatil uygulamasının Zonguldak Valiliği’nden onay aldığını belirtti.

Cebesoy, alınan karara göre buna göre Pazar günleri erkek berberleri, Salı günleri ise bayan kuaför ve güzellik salonlarının tatil yapacağını ifade eden Cebesoy, şunları kaydetti:

“Buna göre uygulama 10 Nisan’da bayan kuaför ve güzellik salonlarında, 15 Nisan’dan itibaren de Erkek berberlerinde uygulanmaya başlanacak. Bunun yanı sıra düğün gibi etkinliklerin tatil günlerine denk gelmesi halinde ise berber ve kuaförler odamıza bilgi vermek şartı ile çalışabilecekler.

Meslektaşlarımızın hakları olan uygulamanın hayata geçmesinde olur vermesi dolayısıyla başta Sayın Valimiz Ahmet Çınar’a, Sayın Kaymakamımız Nazım Madenoğlu’na ve desteklerinden dolayı Sayın Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’a, Sayın Zonguldak Esnaf Odaları Birliği başkanı Muharrem Coşkun’a, yönetim kurulum ve şahsım adına teşekkür ediyoruz.”

Diğer yandan, Oda’nın aldığı kararın uygulamaya geçmesine, ilçedeki berber ve kuaförlerden de destek geldi.

Geçtiğimiz genel kurulda Oda başkanlığına adaylığını açıklayan Erkek Berberi Sefayi Yılmaz da sosyal paylaşım sitesinden alınan kararı desteklediklerini bildirdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz