HAFTA SONU PLANI YAPANLAR DİKKAT!

   HAFTA SONU PLANI YAPANLAR DİKKAT!
3 Mayıs 2017 Çarşamba 19:47

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Hafta sonu yurt genelinde sağanak yağışlar beklendiği açıklandı.

Haber merkezi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) alınan bilgide, yurdun bazı kesimlerinde yer yer grülen gök gürültülü sağanak yağışların 6 Mayıs Cumartesi yurt geneline yayılması bekleniyor. Pazar günü etki alanını daraltarak kuzey, iç ve doğu kesimlerde devam edecek yağışların, yeni haftada tekrar etki alanını genişleteceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların genel olarak mevsim normalleri civarında seyredeceği kaydedildi. Sağanak yağışların 10 Mayıs Çarşamba’ya kadar yer yer etkili olması bekleniyor.    

Öte yandan resmi meteorolojik istatistiklere göre, ülkenin en yağışlı bölgesi olan Karadeniz kıyıları da dahil yurt genelindeki yağış ortalamalarında son 7 ayda ciddi değerlerde azalmaların yaşandığı gözlemlendi. Karadeniz bölgesinde ortalamalara göre, yağışlar  % 50-60 oranında azaldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz