“UCUZ GÖZLÜKLER İLE GÖZLERİNİZİ TEHLİKEYE ATMAYIN!”

  “UCUZ GÖZLÜKLER İLE GÖZLERİNİZİ TEHLİKEYE ATMAYIN!”
28 Haziran 2018 Perşembe 16:37

Timuçin ÖZAT/Yenihaber (Özel)

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, yarım asra yaklaşan tecrübesiyle, müşteri odaklı tam memnuniyet ilkesinden taviz vermeyen Zafer Optik’in müşteri sorumlusu Şafak Karaçam, herkesi yakından ilgilendiren konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli ilçesinde, 1970 yılından beri faaliyet gösteren Zafer Optik, başka optik kaşeli güneş gözlüklerinde bile anlaşmalı firma çerçevesinde müşteri ayırt etmeksizin yardımcı oluyor.

Müşteri Sorumlusu Şafak Karaçam, gazetemize yaptığı açıklamalarda, garanti işlerinde Zafer Optik’in ilçede öncelikli geldiğini belirterek, iyi bir güneş gözlüğünün özellikleri ve fiyatlarıyla ilgili bilgiler verdi.

‘GARANTİ İŞLERİNDE EREĞLİ’DE BİR NUMARAYIZ’

Karaçam şu değerlendirmelerde bulundu:

“Garanti işlemlerinde, başka bir optikten alınsa bile, bizim sattığımız firmanın ürünüyse garantiye gönderiyoruz. Gözlükler iki yıl genel garanti kapsamına giriyor. Beş yılda parça değişimi garantisi mevcuttur. Bunlardan hiçbir ücret talep etmiyoruz. Bazı optikler kolu kırılan, vidası düşen gözlükleri garanti kapsamına almıyor. Biz belirtilen prosedürler kapsamında alıyoruz. Müşterinin Garanti Belgesini getirmesi yeterlidir. İmalat hataları, camlarda patlama, çeşitli parçaların garanti kapsamı sürecinde deforme olması, düşmesi, ya da işlevini kaybettiği her türlü durum garanti kapsamına girer. Böyle durumlarda ya parça değişimi yapılır ki, parçalar beş sene süreyle bulundurulması gerekir. Müşteriye bunun parçası yok denmemelidir.  Diğer hususta da gözlük garantiye gönderilir ve yenisi verilir. Zaten bazı parçalar elimizde bulunuyor. Atölyemizde yapıyoruz. Bulunmayan durumlarda da gönderiyoruz.”

‘İYİ BİR GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ İÇİN…’    

“Piyasadaki 30-40 liralık güneş gözlüklerinin son derece zararlı olduğu doktorlar tarafından da açıklanmıştı. Bu bilinç artık daha da yaygınlaştı. Bu tür gözlüklerin güneşin zararlı ışınlarını süzme özelliği yoktur. Bu duruma bağlı olarak gözü korumadığı gibi zamanla zarar verebiliyor. Güneş gözlüğünde öncelik gözü koruma özelliğidir ve optikler tercih edilmelidir. Koruma özelliğine sahip güneş gözlükleri, minimum 100 liradan başlıyor. Markasına, modeline ve parça özelliklerine göre, 300 lira, 500 lira, 1000 lira ve üzerine kadar çıkabiliyor. Her güneş gözlüğüne kredi kartına taksitte yapıyoruz. Piyasada satılan ucuz gözlükleri kesinlikle almasınlar. Bize gelsinler her konuda yardımcı olabiliriz. Sadece aksesuar olsun diye korumasız, ucuz gözlükler alıp gözümüze zarar vermemeliyiz. Ayrıca, güneş gözlüğü sadece yazın değil her mevsim takılmalıdır. Karlı havalarda da takılabilir.”  

‘ÖZEL GÜNLERE ÖZEL İNDİRİMLER’

“Tüm özel günlerde özel indirimler yapıyoruz. Sevgililer Günü, Anneler, babalar günleri gibi günlerde tüm markalarda belirli miktarlara indirimler gerçekleştirmekteyiz. Bunun duyurularını Zafer Optik’in facebook ve ınstagram sayfalarından yapmaktayız.” 

Karaçam ayrıca, renkli gözlüler için bir parantez açarak, özellikle mavi,  yeşil ve ela gözlülerin kahve ve kara renklilere göre daha çok hassasiyet sahibi olduğunu belirterek, bu kişilerin her mevsim güneş gözlüğü kullanmaları, bilgisayar başında da bilgisayar ışınlarına karşı koruyucu özellikle dinlendirici tarzında gözlük kullanmaları tavsiyesinde bulundu.

GÖZLÜK SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uzmanlarda piyasada satılan güneş gözlükleriyle ilgili uyarılarda bulunarak, sadece aksesuar amaçlı ucuz satılan ürünlere karşı dikkatli olunması, bu gözlüklerin kullanılmaması gerektiğinin altını çiziyor.

Güneş gözlükleri, tarzınızı yansıtmak için harika birer aksesuar. Ancak en önemli görevleri, gözleri zararlı ultraviyole ışınlara (UV) karşı koruyor olmaları. Güneş ışınlarının gözlerde oluşmasına büyük katkıda bulunduğu katarakt, maküla dejenerasyonu ve kuşkanadı hastalığı gibi problemler ise, ciddi görme kayıplarına yol açabiliyor.

*UV ışınlarını en az yüzde 99 oranında engellemesi,

*Darbeye dayanıklı olması,

*Polarize ve fotokromik lens kullanılması,

*Yüze tam oturması, *

Mercek alanının geniş olması.

Yorumlar
  • Selo0
    28 Haziran 2018 Perşembe 17:06

    FİYATLARDA NAKİTTE NE KADARA KADAR İNDİRİM YAPIYORSUNUZ.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz