...VE 5 LİRA...

...VE 5 LİRA...
2 Ağustos 2018 Perşembe 01:10

Yenihaber

Son günlerde alevlenen doların ateşi 01 Ağustos 2018 akşam saatlerinde 5 lirayı gördü.

Haber merkezi - 1 Ağustos Çarşamba akşam saatlerinde iç piyasa kapalıyken dolar kurunun 5 TL'ye ulaştığı öğrenildi.

Bu durumun en etkili sebeplerinden birinin hatta  önemlisinin ABD ile Türkiye arasında yaşanan kriz olduğu belirtiliyor. 

Temmuz'un son günü (31.07.2018) 4.89'lu seviyelerden 4.92'ye yükselen Dolar/TL, 1 Ağustos 2018 Çarşamba yükselişini sürdürdü. Sabah saatlerinde %0.4 artışla 4.93'te, euro %0.3 artışla 5.76'da işlem gördü. 

Dolar, akşam saatlerinde ABD'nin yaptırım uygulayacak haberleriyle kritik seviye olan 5.01 seviyesine ulaştı. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz