“Geleceğe sinyal ver” projesi

 “Geleceğe sinyal ver” projesi
19 Ocak 2018 Cuma 19:37

Yenihaber

ülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden “Geleceğe sinyal ver” projesi gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Karadeniz Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden Muhammed Arif Kurum, Mustafa Kılıç, Şule Konak, Melisa Balaban; Öğr. Gör. Turgay Erdemir danışmanlığında sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “Geleceğe Sinyal Ver” isimli projeyi gerçekleştirdi.

Projenin amacının her yıl binlerce can ve mal kaybına sebep olan trafik kazalarının sebeplerinden biri olan sinyal vermeme problemine farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi. Turgay Erdemir, özellikle Kdz. Ereğli ilçesinde basit olan bu kurala uyulmadığı gözlemlendiğini, proje konusunun bu doğrultuda ortaya çıktığını belirtti. Proje kapsamında öğrenciler hazırlamış oldukları el broşürlerini ve afişleri yetkili kurumlardan aldıkları izinler doğrultusunda Kdz. Ereğli’de yer alan araçlara dağıttı.

Ayrıca sinyal vermenin önemini ve nasıl yapılması gerektiğini anlatan videoyu Ereğli sosyal medya gruplarında paylaştı. Öğrencilerden Muhammed Arif Kurum küçük ve basit kurallara uymanın büyük kayıpların önüne geçeceğini vurgulamış ve hemen direksiyonun solunda bulunan sinyal kolunun yerini hatırlattı. Öğrenciler projeye destek olan direksiyon eğitmeni Zafer Aksoy'a teşekkür ettiklerini belirttiler.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz