"Z" kütüphanelere öğrenci akını

 "Z" kütüphanelere öğrenci akını
4 Ekim 2017 Çarşamba 18:54

İHA

Zonguldak Alaplı ilçesinde, İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın da destekleriyle faaliyete olan ‘Z’ kütüphanesi sayesinde okul öğrencileri boş vakitlerini kütüphanede geçirdiğini söyledi.

Öğrencilerimize ‘Z’ kütüphanesinde, hayal kurma ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi için Bilgisayarları ve teknoloji alt yapıları yenilenen kütüphanelerde çocuklar hem istedikleri kitapları okuyor hem de internet sayesinde bir tuşla dünya ile buluştuğunu ifade eden İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdür Vekili Ayhan Türkoğlu, şöyle konuştu:

"Z kütüphane, zenginleştirilmiş kütüphane demektir. Gecen yıl Mart ayında kütüphane ile ilgili Bakanlığımıza başvuruda bulunduk. Başvurumuz kabul olduktan sonra okulumuza belirli bir ödenek ayrıldı. ‘Z’ kütüphane ile ilgi çalışmalara başlayarak tamamladık. Kütüphanemizde 10 bin civarında kitap bulunuyor.Yine sınıflarımızda son teknoloji bilgisayarlar kazandırdık. Bu günlerde çocuklar, kütüphanelere gelerek hem istedikleri hikaye ve romanları okuyor hem de teknoloji alt yapıları yenilenen kütüphanelerde internet aracılığıyla istedikleri bilgiye anında ulaşabiliyor. İsteyenler ise okumak istedikleri kitapları tekrar geri getirmek şartıyla evlerine götürebiliyor. Ayrıca fatih projesini buraya entegre ederek akıllı tahta üzerinden öğrencilerimiz yararlanabiliyor. Satranç başta olmak üzere zeka oyunları konuldu. Öğrencilerimiz bu kütüphanede bilgi edinme, anlama, hayal kurma ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi için çeşitli fırsatlarda sunuluyor. Z Kütüphanesi, bildiğimiz kütüphanelerden çok farklı. Burada çocuklar sadece kitaplardan faydalanmıyor, aynı zamanda bilgisayar kullanabiliyorlar ve internetten faydalanabiliyorlar. Çocuklarımız burada zeka oyunları oynayarak hem eğleniyorlar hem de zihin jimnastiği yapıyorlar. Ayrıca, ‘Z’ Kütüphanemiz sadece çocuklara değil aynı zamanda yetişkinlere de hitap ediyor. Kütüphanemiz İlçemizde kitap okumak isteyen tüm velilerimizin hizmetine de açıktır"dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz