“2018 YILI ALAPLI’DA İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜLDÜĞÜ YIL OLACAK”

“2018 YILI ALAPLI’DA İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜLDÜĞÜ YIL OLACAK”
13 Ocak 2018 Cumartesi 22:53

Yenihaber/Fedai KAÇAR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle organizasyon düzenlendi. TSO Başkanı Ocak, ekonomik kalkınma ve özellikle istihdam konusunda önemli açıklamalara yer verdi.

Haber merkezi - Alaplı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, 13 Ocak Cumartesi 2018 tarihinde Semercioğlu restoranda, basın mensupları ile bir araya gelerek, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Ocak basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Programımıza teşriflerinizden dolayı Alaplı’daki tüm basın camiasına oda yönetim kurulum, meclisim adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Gazetecilik en zor mesleklerden biri.  Yapmış olduğunuz haberler ile hem şehrimizin kalkınmasına yönelik hem de vatandaşlarımızın bilgilenmesini sağlayan, kentin ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayan, iş adamlarımızın yapmış olduğu ithalat ve ihracatlar, yapmış olduğu çalışmaları gündeme getirerek, toplumu bilgilendiriyorsunuz. Yerel gündemi sizler sayesinde takip ediyoruz. Yaptığınız haberlerde objektif olmanızdan dolayı  Alaplı TSO yönetim kurulum ve meclisim adına şükranlarımı sunuyorum. Zaten önemli olan doğru ve tarafsız haber yapmaktır. Biz Alaplı’da şimdiye kadar sizlerden bunu gördük. Gazetecilik ilkelerinden taviz vermediniz. Biz Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaptığımız çalışmalarda basın ile iletişim halinde olduk. Onların haberlerini, yorumlarını takip ettik. Yeri geldi fikirlerini, önerilerini aldık. Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı nezdinden tüm basın mensuplarına tarafsız, doğru ve katkı sağlayan yayınlarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum.  Buradaki programımız biraz geç oldu. Ancak, diğer günlerde de programınızın yoğun olduğunu öğrendik.

OSB ve İSTİHDAM…

Kısaca şu konudan da bahsetmek istiyorum. Biz bizim alanımızda yeterli derecede çalışıyoruz. Organize Sanayi Bölgesi’nin işini bitirerek, Alaplı’da işsiz genç bırakmayacağız. Bunu daha önceki basın toplantımızda açıklamıştık.  İnşallah 2018 yılı Alaplı’da işsizliğin çözüldüğü bir yıl olacak. Önümüzdeki günlerde havaların güzel olduğu bir zamanda basın mensupları ile birlikte Alaplı Organize Sanayi Bölgesi’nde yerince incelemeler yaparak, son durumu göstereceğiz.  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlayarak, 2018 yılının Alaplı’mızda, ilimizde, ülkemizde hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Abdullah Bostancı da yaptığı konuşmada; “Bizlere destek olan ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle burada toplanmamıza vesile olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak’a, başkan vekilleri, yönetim kurulu ve Meclis Başkanına teşekkür ediyoruz. Ticaret Odası’nın ilçede görev yapan gazetecilerin en büyük destekçilerinden biri olduğunu biliyoruz. 2018 yılında güzel projeleriniz var. Başarılarınızın devamını diliyorum. Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz