"Bayraklı Boyacı"nın yeri, gelenek haline geldi

"Bayraklı Boyacı"nın yeri, gelenek haline geldi
20 Mayıs 2018 Pazar 00:51

Timuçin ÖZAT/Yenihaber (Özel)

Karadeniz Ereğli başta olmak üzere Zonguldak ve ilçelerinin tanınmış simalarından Salih Atlazoğlu’nun boya sandığı siyasilerin, yerel yöneticilerin ve çeşitli kurum müdürlerinin uğrak noktası oldu.

(Fotoğraflar metnin altında sıralanmaktadır)

Haber Merkezi -  Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Cumhuriyete olan bağlılığından, boya sandığının yanından eksik etmediği Türk Bayrağı ve Atatürk resminden dolayı “Bayraklı Boyacı Salih” olarak bilinen 52 yaşındaki Salih Atlazoğlu, bölgede bir göreve talip olan veya talip olmaya niyeti olan birçok siyasetçinin yanına gelerek, ayakkabılarını boyattığını ve fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaştığını belirtti.

Siyasilerin ve bazı daire müdürlerinin yanı sıra Bayraklı Boyacı Salih’in namını duyan Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun da, Atlazoğlu’nun yanına sık olarak uğradığı biliniyor. 

Boya sandığını “Uğurlu” olarak nitelendirenlerin bile olduğunu ifade eden Atlazoğlu, fotoğrafların sosyal medyada yayılması ile özellikle son bir yıldır başta siyasiler olmak üzere, çeşitli kurum yöneticileri, başkanları ve yetkililerinin de yanına uğrayarak fotoğraf çektirdiğini kaydetti. Atlazoğlu- namı diğer Bayraklı Boyacı, gazetemize yaptığı değerlendirmede şu değerlendirmelerde bulundu: “Milletvekili aday adayları, belediye başkanlığına talip olmaya hazırlananlar, çeşitli dernek, cemiyet, oda başkanları ile bazı muhtarlarda yanıma uğruyor. Bilhassa seçim zamanları daha sık geliyorlar. Bunu duyup da ilk defa gelenlerde oldu.

Boya sandığımızın yer aldığı mekanımız göreve talip olanların adeta simgeleşen yeri olmuş durumunda. Buraya gelenlerde bunu söylüyor. Şuan görevde olan bölge milletvekilleri, birçok dernek ve oda başkanları da mekanımıza uğramıştı. Hala galip ayakkabılarını boyatırlar, sağ olsunlar halimi, hatırımı sorarlar. Başkanlarla, milletvekilleriyle ya da bu görevlere talip olanlarla çektirdiğimiz fotoğrafların sosyal medyada yer alması bu durumun yaygınlaşmasında en büyük etken. Yanıma gelen milletvekili aday adayları da, ‘Siyasilerin burada fotoğraf çektirmesi adet haline gelmiş. Bizde ayakkabılarımızı boyatıp çektirelim’ diyorlar. Seçim hareketliliği sebebiyle özellikle son haftalarda bu durumu duyan milletvekili aday adayları yanıma uğruyor. Ayakkabılarını boyuyorum. Birlikte fotoğraf çektirip kendi sosyal paylaşımlarında yayınlıyorlar.Kendi telefonumla fotoğraf alıp bende paylaşıyorum. Yıllardır aynı yerdeyim. Mekanımıza uğramayan siyasileri de bekliyorum. Yağışlı havalar dışında hafta sonu ve bayram günleri de dahil sandığımı açıp, bayrağımızı asıyorum” dedi.

 “BAYRAKLI BOYACI”yı TÜRKİYE TANIDI

Hatırlanacağı üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihal edişinin yıldönümü olan 10 Kasım’da, saat 09:05’te Salih Atlazoğlu’nun boya sandığının başında elinde çerçeve içerisindeki Atatürk resmi ile Saygı Duruşu esnasında çekilen fotoğrafı, 11 Kasım 2016’da yayınlanan Posta Gazetesi’nde birinci sayfadan verilmişti.  

Diğer yandan, yerel basın sektöründeki gazete imtiyaz sahipleri ve muhabirlerinde Bayraklı Boyacı Salih’in yanına her gün uğradıkları gözlemleniyor.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ…

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, AK Parti Zonguldak 24. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Karadeniz Ereğli eski belediye başkanı ve CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Belediye Meclis üyesi Esra Alpago, AK Parti eski Kdz. Ereğli ilçe başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adayı M. Fatih Çakır, CHP Karadeniz Ereğli ilçe başkanı Ş. Sertan Ocakcı, İyi Parti Karadeniz Ereğli kurucu ilçe başkanı Asım Tazegül, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetim Kurulu Başkanı İ. Necati Günay, Minber Gazetesi Sahibi Meryem Yazgan, Ereğli Haber Hayat Gazetesi Sahibi Doğan Gönüllü, Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği (EVEDER) Başkanı Bahattin Şenay, Romanlar Konfederasyonu eski Genel Başkanı- AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı Ahmet Çokyaşar, Batı Karadeniz Romanlar Derneği Başkanı E. Kazım Adak,  AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Ali Kemal Karaca, Genel Maden İş Sendikası Armutçuk Şube Başkan Yardımcısı Yılmaz Çevik, Elmatepe Mahallesi Muhtarı Muammer Arslan, CHP eski Kdz. Ereğli ilçe başkanı-işadamı Yaşar Balcı, AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis üyesi Hasan Pınarcık, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyesi Yusuf Kalay,  Kdz. Ereğli eski belediye başkanı aday adayı- Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli eski belediye başkanı adayı-işadamı Yüksel Balcı, Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şube Başkanı Muhammet Likoğlu, CHP eski İl Genel Meclis üyesi Kenan Gündoğdu,  Kdz. Ereğli eski Belediye Meclis üyesi-işadamı Aydın Karadağ, Kdz. Ereğli eski Belediye Meclis üyesi-Süleymanlar Mahallesi eski muhtar adayı Zihni Gürle, Kdz. Ereğli eski Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası eski başkan adayı Murat Akyüz, Ereğli TSO eski başkan adayı-İşadamı Niyazi Özcan, CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Sinan Durdu, ANAP eski Zonguldak il ve eski Ereğli ilçe başkanı Metin Yüksel, İşadamı Cemal Yağmuroğlu, Kdz. Ereğli Armutçuk Amele Birliği şube yönetimine aday Volkan Kocatürk, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Abdullah Hasçelik ve daha niceleri…

 

Not: Fotoğraflar karmaşık sıra ile aktarılmıştır. Büyütmek için üzerini tıklayınız...

Yorumlar
 • Çile atlazoğlu
  13 Kasım 2018 Salı 09:31

  Allah razı olsun alın teriyle bize ekmek getiren eşinden

 • pIRAĞI
  21 Mayıs 2018 Pazartesi 13:14

  Belediye başkanı, vekil olacak adamsın bayrakli boyaci Salih oyun sana

 • Levent
  21 Mayıs 2018 Pazartesi 01:54

  Bayraklı Boyacıyı tanıyorum ve Kabil arkadaşın yorumda yazdığını bilmiyordum şimdi daha çok saygı duyuyorum vayyy bee... helal sana Salih abi

 • kabil
  20 Mayıs 2018 Pazar 11:17

  Bu devirde az bulunan nadir insanlardan birisi kendi ekmek parasını çıkardıktan sonra sandığı toplar ki KOMŞU boyacılar da siftah yapsın diye çekip gider , sizce günümüzde kaç kişi yapar Salih in yaptığını iyi ki varsın kadim dostum.

 • Akiff
  20 Mayıs 2018 Pazar 01:25

  Ordadoğu ve Balkanların en meşhur boyacısı BAYRAKLİ SALİH......

 • Nedim
  20 Mayıs 2018 Pazar 01:10

  VAY CUMHURİYETİN BOYACISI SALİH ABİME DE BAK...POSTA DA DA ÇIKMIŞ HEM DE BİRDEN

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz