"Bu sektörde daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyoruz"

"Bu sektörde daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyoruz"
3 Ocak 2018 Çarşamba 15:24

İHA

Özkan: "Mandaya dayalı gıda ürünlerinin üretiminde daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyoruz"

Zonguldak Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Özkan, kentte manda popülasyonunun arttırılmasını ve böylece mandaya dayalı gıda ürünlerinin üretiminde daha fazla söz sahibi olmayı hedeflediklerini ifade etti. 

Zonguldak Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Özkan, Zonguldak İli Damızlık Manda yetiştiriciliği geliştirme projesi kapsamında 2 Ocak 2018 tarihinde Çaycuma'da manda dağıtımını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Özkan, "Söz konusu uygulama ile ilimizde manda popülasyonunun arttırılmasını ve böylece mandaya dayalı gıda ürünlerinin üretiminde daha fazla söz sahibi olmayı hedeflemekteyiz. İnşallah yakın bir zamanda hayvancılık organize sanayi bölgesini kurarak manda üretimini daha sistematik bir şekilde yapmayı hedefliyoruz. Böylece ilimiz manda üretiminde ve de dolayısıyla manda ürünlerinin üretiminde ulusal ve uluslararası pazarlarda daha çok söz sahibi olacak ve ilimiz ekonomisine daha fazla katkı sağlayacaktır. İlimizde manda üretimini destekleyen ve bizlere öncü olan Valimiz Ahmet Çınar'a müteşekkiriz. Proje kapsamında damızlık manda temininde katkı sağlayan Bitlis ili Damızlık Manda Yetiştiriciliği Birliğine de teşekkürü borç bilirim" dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz