"ÇATUROĞLU MÜJDE VERİYOR AMA, İCRAAT YOK!"

"ÇATUROĞLU MÜJDE VERİYOR AMA, İCRAAT YOK!"
3 Mayıs 2017 Çarşamba 16:15

Hasan Haşıl

MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, “Bölgemizden vekil çıkmasını avantaja dönüştüremiyoruz. Ne hikmet ise vekil hep Alaplı'ya müjde veriyor ama icraat yok. Yapılan ve verilen müjdeleri aklınıza getirin. Hastanesinden limanına, üniversitesinden gençlik merkezine kadar neler var neler. 4 yıllık üniversite müjdesi verenler bu gerçekleşti de dinlenmeye mi çekildi?” dedi.

MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, ilçe gündemi ile ilgili Alaplı Postası Gazetesine değerlendirmelerde bulundu. Göreve geldikleri günden beri Alaplı’nın sorunları ve çözümü için bir heyet kurulması yönünde görüş belirtmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını belirten Sözer, “Eğer gerçekten amacınız Alaplı’mızın kalkınması iyileşmesi ise biz varız. Gelin hep beraber bir olalım iri olalım diri olalım. Sorunların üstüne beraber gidelim. Kim engel oluyor ise beraber aşalım” dedi.

Bölgeden vekil çıkmasını avantaja dönüştüremediklerine vurgu yapan Sözer,”Seçimlerin ardından neredeyse bir buçuk yıl geçti. Alaplı olarak bu geçen vaktin analizi iyi yapılmalıdır. Halkımız karamsardır. Bölgeye yatırımcı getirilememektedir. Fabrika kurulmayan istihdam yaratılmayan bir ilçenin ekonomik ve sosyolojik durumunun düzelmesinin beklenmesi bu millet ile dalga geçmekten başka bişey değildir. Her konuda sıkıntı çekiyor ve çözüm noktasında ise hedeften uzaklaşıyoruz. Ben göreve geldiğimden beri Alaplı’mız da gerek siyasi parti ilçe başkanları gerekse sivil toplum kuruluşları gerekse kanaat önderlerinin de katılımlarıyla heyet kurulmasını defalarca dile getirmemize rağmen bu olmadı.

Bölgemizden vekil çıkmasını avantaja dönüştüremiyoruz. Ne hikmet ise vekil hep Alaplı'ya müjde veriyor ama icraat yok. Yapılan ve verilen müjdeleri aklınıza getirin. Hastanesinden limanına, üniversitesinden gençlik merkezlerine kadar neler var neler. 4 yıllık üniversite müjdesi verenler bu gerçekleşti de dinlenmeye mi çekildi? “diye konuştu.

“TOPU BİRİLERİNE ATMAK YERİNE GOL ATACAK SİYASİLER GEREKİYOR”

İlçede son günlerde gündeme gelen Gençlik Merkezi ve Kapalı Spor Salonu ile ilgili herkesimin topu birbirine attığını kaydeden Sözer, “Geçtiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında halkımızın halini kapalı spor salonunda gördük. İğne atsan yere düşmez durumundaydık. Gençlik merkezinin yeri ile ilgili açıklamalara bakar mısınız? Ortada sanki bir top var birbirlerine atıp duruyorlar. Bir araya gelip görüşme bile yapamıyorlar. Bizlere pas atacak değil müjde verecek değil artık gol atacak siyasetçiler idareciler gerekiyor” dedi.


“HASTANENİN NE ZAMANTEMELİ ATILACAK”

İlçede daha önce müjdesi verilen yeni Devlet Hastanesi için kesin tarih beklediklerini belirten Sözer, “ Alaplı’ya yapılacak yeni Devlet Hastanesinin yapımına ne zaman başlanacağı merak konusu, temeli ne zaman atılacak. Müjde verenlerden Alaplı halkı açıklama bekliyor” dedi.


“BARINAK DOĞAL PİLAJ OLDU”
5 yıldır kapalı olması dolayısıyla ilçe için ekonomik kayıp olan balıkçı barınağının artık temizlenmesi gerektiğinin altını çizen Sözer, “Balıkçı barınağımızın ağzı ile ilgili biz açılsın halkımız pahalıya balık yiyor dedik. Açmak yerine barınak ağzına doğal plaj oluşmaya başladı. Balıkçı barınağının yeni av sezonu öncesinde temizlenerek açılmasını verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz” diye konuştu.


“ALAPLI İÇİN BİZ VARIZ”
“Alaplı’mızın kalkınması iyileşmesi ise biz varız” diyen Sözer, şunları söyledi: “Yukarıda saydıklarımla ilgili bunlar yapıldı da bizim mi haberimiz yok? Ya da şöyle sorayım: Bu saydıklarımın ne zaman yapılacağını bilen kimse var mı? Bölgeye yatırımcı neden gelmiyor? Elimiz de bir tek fındığımız kaldı. Onun da durumu içler acısı sahibi yok. Dolayısıyla da bütün bu olumsuzluklar neticesinde esnafımız siftahsız kepenk kapatıyor. Diyelim ki üniversiteyi bitirmiş bir evladınız var. Nereye işe girecek? O yüzden tekrar söylüyorum: Eğer gerçekten amacınız Alaplı’mızın kalkınması iyileşmesi ise biz varız. Gelin hep beraber bir olalım iri olalım diri olalım. Sorunların üstüne beraber gidelim. Kim engel oluyor ise beraber aşalım”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz