“ÇOK KUVVETLİ” OLACAK

“ÇOK KUVVETLİ” OLACAK
5 Eylül 2018 Çarşamba 16:03

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) den alınan bilgiye göre, 6 Eylül Perşembe’den itibaren etkili olması beklenen serin ve yağışlı hava dalgasının, Zonguldak-Bartın hattında çok kuvvetli sağanak geçişlerine neden olması bekleniyor. Belediye yetkilileri de hoparlörden duyuru yaparak, sele karşı uyardı.

Haber Merkezi -   Batı Karadeniz Bölümünde kısmi olarak kurak ve normallerin üzerinde sıcak geçen yaz sezonunun en ciddi uyarısı yapıldı. Batı Karadeniz kıyılarında, 6 Eylül sabaha karşı başlayacak olan gök gürültülü sağanakların sabah saatlerinde kuvvetlenerek, aralıklarla 7 Eylül Cuma öğlen saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

Çok Kuvvetli” ve yer yer “Şiddetli” kategoride olacağı tahmin edilen sağanağın, metrekareye; 50 ila 100 kilogram arası yağış bırakabileceği kaydedildi.

Kuvvetli yağışların, Zonguldak ve Bartın hattında beklendiği kadar olmasa da, Düzce, Kastamonu Sinop çevreleri ile Doğu Marmara’da da etkili olacağı kaydedildi.

Normallerin üzerinde seyreden sıcaklıkların, yurt genelinde 4 ila 10 derece arasında azalarak, Eylül ortalamalarında seyretmesi beklenmektedir. Yağışlar kuzey kesimlerde hafta sonu etkisini azaltarak devam edecek.

UYARI ÜSTÜNE UYARI!

Meteoroloji yetkililerinin, öğlen saatlerinde sitesinde verdiği uyarıyı, aynı dakikalarda, valilik, kaymakamlık ve belediyelere de gönderdiği öğrenildi.    

Karadeniz Ereğli Belediyesi 5 Eylül öğlen saatlerinde hoparlörden uyarı vererek, su baskını, sel ve yıldırım hadiselerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda duyuru yaptı. Uyarının yapıldığı il ve ilçelerdeki belediye ekiplerinin teyakkuza geçtiği gelen haberler arasında...

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz