“ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ” UYARISI!

“ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ” UYARISI!
18 Haziran 2017 Pazar 12:56

Yenihaber/ Timuçin ÖZAT

Ülkemizde halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının yeni haftanın ilk günü, Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede (4-10 C) azalacağı tahmin ediliyor.

Haber merkezi – Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) alınan bilgilere göre, 19 Haziran 2017 Pazartesi, ülkemizin kuzey iç ve batı kesimlerinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ), İç Ege (Afyon, Kütahya), Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur’un doğusu), İç Anadolu'nun kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir) , Batı Karadeniz ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde (Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı bekleniyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 20.06.2017 Salı günü kuzey ve iç kesimlerde; 21.06.2017 Çarşamba günü ise doğu kesimlerde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının, Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak tekrar artacağı tahmin ediliyor.

DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sitesinde yayınladığı uyarıda, Pazartesi ve Salı günleri kuzey, iç ve batı kesimlerde ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksama hadiselerine dikkatli olunmasını vurguladı.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz