“Çocuklar Üşümesin” diyerek yola çıktı ve…

“Çocuklar Üşümesin” diyerek yola çıktı ve…
9 Şubat 2018 Cuma 20:53

Timuçin ÖZAT - Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli’de geçtiğimiz ay, “Çocuklar Üşümesin” diyerek iyilik hareketi başlatan gazeteci Seyhan Dikay, bağışlar sayesinde edindiği paralarla satın aldığı giysileri, ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim ettiği öğrenildi.

Karadeniz Ereğli’de, S Rota Gazetesi İmtiyaz Sahibi Seyhan Dikay, Ocak 2018’de “Üşüyen minik ayaklarda bir bot, sırtında bir mont ol” sloganıyla başlattığı bireysel kampanyanın karşılık bulduğunu söyledi. Edindiğini para ile 60 çocuk için bot ve mont aldığını anlatan Dikay, duygu ve düşüncelerini satırlara şöyle yansıttı:

“Okula giden çocuklarımızın üşümemesi için bu kampanyayı başlattık. Yardımları, Kaymakamlık izniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği kişi ve koşullarda tespit edilen okul idarelerine teslim ettik. Birilerine faydalı olabilmek, insanların ihtiyaçlarını giderebilmek,  bu dünyada kendimizden başka birçok insanın bulunduğunu görebilmek lazım. 2017-2018 Eğitim, Öğretim dönemi yarıyıl tatili bitiminde de okullarımızdaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaşıp, onların gururlarını incitmeden bu hediyelerimizi Okul Müdürlerine teslim ettik. Bot ve montlar bu sayede 60 çocuğumuza teslim edildi. İleriki dönemlerde bu tür kampanya ile daha fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Dikay, ayrıca kampanya süresince destekte bulunanlara da teşekkürlerini sunarak şu şekilde devam etti: “Başta desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize, Karadeniz Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’a, okulda girdiğimiz andan itibaren bizi sıcak karşılayan Gazi İlköğretim Okul Müdürü Metin Bozkurt, Dikmen İlkokulu Müdürü Mustafa Atalay ve Müdür Yardımcısı Saliha Sakarya’ya, Köseler İbrahim İzmirlioğlu İlkokulu Müdürü Recep Sağır’a, Okul Müdürü Yardımcısı Osman Özatay’a, kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşmasında desteklerini esirgemeyen Haber Hayat Gazetesi İmtiyaz sahibi Doğan Gönüllü’ye, Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikri Kapan’a, Önder Gazetesi Sorumlu Müdürü ve Anadolu Ajansı Kdz. Ereğli muhabiri Mustafa Kemal Bektaş’a, Ereğli Fm Haber Sorumlusu Şafak Negüzel ile Ereğli Fm Ailesine, okullara ulaşımımda yardımcı olan Ahmet Naim Çıladır’a teşekkürler…”

Yorumlar
  • Harun
    9 Şubat 2018 Cuma 23:56

    ÖRNEK VE TAKDİRE ŞAYAN BİR GİRİŞİM. YAYGINLAŞMASI DİLEĞİ İLE

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz