Dolandırıcıların eline geçen kimlik hayatını kararttı

 Dolandırıcıların eline geçen kimlik hayatını kararttı
10 Kasım 2017 Cuma 16:46

iha

Bartın’da oturan ve yaklaşık 5 ay önce aldığı bir telefonla hayatı kararan Aslan Özgüroğlu, üzerine çıkan borçlar nedeniyle her gün jandarma yada polise ifade veriyor.

Kent merkezinde oturan 34 yaşındaki Aslan Özgüroğlu, kendi adına düzenlenen sahte evraklar ile çıkarılan kredi kartı, cep telefonu hatları ve çekilen banka kredisiyle karşısına çıkan 100 bin TL'lik borçla hayatı karardı. Dolandırıldığını iddia eden Özgüroğlu, kendisine telefonla ulaşan ve başkomiser olduğunu söyleyen kimlik bilgilerini öğrenmesinden sonra sürekli karşısına yeni borçlanmalar çıktığını söyledi. Üzerine kredi kartları, telefon hatları açılan Özgüroğlu, sosyal medya üzerinden adına açılan sayfalardan yapılan sahte satışlar ve üzerine çekilen kredilerden gelen ve daha fazla olabileceğinden korktuğu borçlardan kurtulmak için yetkililerden yardım istiyor.


"Polisten, jandarmadan aranır oldum, devamlı ifade veriyorum"
Eşi Gülhan Özgüroğlu ile yaşadıkları olaylar nedeniyle zor günler yaşadıklarını ifade den Aslan Özgüroğlu “İstanbuldan 5 ay önce bir telefon geldi. Telefon satın aldığını ve hesabıma para yatırdığını söyleyen kişi, telefonun kendisine yollanmadığını söyledi. Ardından Urfa'dan bir kişi hesabıma bin 250 lira yatırdığını ancak kendisi ile konuşan kişilerin benim olmadığını, dolandırıcıların benim ismimi ve kimliğimi kullandıklarını söyledi. Beni arayan kişi, Urfa da başkomiser olduğu için araştırma yaptığını ve dolandırıcıların benim bilgilerim üzerinden işlem yaptığını öğrenmiş. İşte ne olduysa bu bilgileri aldıktan sonra oldu. Polisten, jandarmadan aranır oldum. Devamlı ifade veriyorum" dedi.

"Bankalarda benim değil dolandırıcıların numaraları kayıtlı"
Dolandırıcıların internet üzerinde kendi adı ile satış yaprak insanları dolandırdığını anlatan Özgüroğlu, "Benim üzerimden oluşturulan sosyal paylaşım sitelerinde araba bisiklet telefon satışları yapılmış. Hesaplara yatan paralar, dolandırıcılar tarafından çekilmiş. En çok şaşırdığım ise ben bankalara kredi kartı ve kredi çekmek için başvurdum. Kredi başvuruma ret cevabı verildi ama Benim sahtem olan dolandırıcılar, bir çok bankadan kredi almış. En ilginç yanı ise adıma açılan kredi kartları polis tarafından dondurulduktan sonra ben tekrar kredi kartına başvurdum. Banka kredi kartına onay verdi ancak şifreyi almak için üzerindeki numara sahtekarların üzerine olan numara. Yani halen bankalar, dolandırıcıların adına kredi kartı veriyor. Ben devletime sesleniyorum, ne olursunuz bu dolandırıcıları bulun. Adalet yerini buldun" diye konuştu.

"Borçlar nedeniyle çocukların ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz"
Dolandırıcılar yüzünden eşi ve kendisinin mağdur olduğunu anlatan Gülhan Özgüroğlu ise, "İki tane kızımız var onların okul ihtiyaçları geçimimizi çok zorluyor. Önceden çalışan bir insandım ama şimdi ben de çalışmıyorum. Evimiz kira, çocukların kıyafet ihtiyaçları, okul ihtiyaçları bunları ödemekte zorlanıyoruz. Bizim istediğimiz adalet yerini bulsun. Biz kimseden para istemiyoruz. Para dilenmiyoruz, mağduriyetimiz giderilsin. Biz işlemediğimiz bir borcu ödemek zorunda değiliz. Herkesin başına gelebilir. Allah kimsenin başına vermesin ama biz gerçekten çok zor durumdayız" şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz