EREĞLİ’nin DOĞAL KLİMASI PARAM PARÇA

	EREĞLİ’nin DOĞAL KLİMASI PARAM PARÇA
26 Temmuz 2017 Çarşamba 15:25

Yenihaber

Karadeniz Ereğli ilçe merkezinde, çınar ağaçlarının gölgesinde yer alan İnönü Parkı, yaz aylarında nispeten serinliği ile “Doğal klima” olarak tanımlanıyordu. Ancak yaz ortasında yapılan çalışmalardan dolayı parkın ortasında enkaz yığını oluştu. Vatandaşlardan bazıları, “Neyse ki ağaçlara dokunmuyorlar” şeklinde söylemlerde bulundu.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’de içerisinde bir kafe ve gençler-yaşlılar evininde yer aldığı, İnönü Parkında, yaklaşık 2 hafta önce başlatılan düzenleme çalışmaları çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirdi. Yaz aylarında vatandaşların çınar gölgeleri altında dinlenme mekanı olan parkta, Ereğli Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında önceden havuz olan alan iş makinesi ile kırıldı ve oturma bamkları da kaldırıldı. Şu sıralar vatandaşlar enkaz yığınına dönüşen parktan geçmeyi bile tercih etmezken, geçen vatandaşlardan bazıları da taş ve demir molozların arasında zamam zaman sendeledikleri görülüyor.

“ YAZ ORTASINDA OLACAK İŞ Mİ?”

Parktan geçen vatandaşlardan Sezai Vural, “Boş olduğum zamanlar bazen buraya kafa dinlemeye geliyordum. Sıcak havalarda çınarların altı nispeten iyi geliyordu. Parkın ortasındaki havuzda serinlik etkisi yapıyordu. Ancak havuzun tamamı parçalanmış. Yeni düzenleme yapılacakmış parkta. Yeni hali nasıl olacak bilmiyorum ama yaz aylarında serinlik etkisi oluyordu. Bir haftaya aşkın süredir burası enkaz halinde. Gece geçenler için düşme riski bulunuyor. Daha 10 gün önceye kadar kent merkezinde kafa dinleme mekanı olan alana şimdi enkazdan ve çalışma esnasında kabaran tozdan yaklaşamıyorum” diyerek tepkisini gösterdi.   

Öte yandan geçtiğimiz yılda alt yapı çalışmaları kapsamında birçok yolda aynı günlerde başlatılan kazı faaliyetleri kapsamında sürücüler ve yayalar zor anlar yaşamıştı. Vatandaşlar bir yerdeki çalışma bitmeden başlatılan kazı çalışmalarındaki düzensizlikten dolayı sitem etmişlerdi. 

Yorumlar
  • olgun
    27 Temmuz 2017 Perşembe 22:27

    siz ne diyosunuz ya oradaki havuz sinek üretiyordu..yazın mı yapılırmış..kışın kar yağarkenmi yapılacaktı ? yapılınca daha güzel olacak..sıkıntı yapmayın

  • Dursun Cengiz
    26 Temmuz 2017 Çarşamba 19:35

    ADAMLAR ÇALIŞIYOR DEMEK İŞTE :)

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz