ÖĞRENCİLERE “BAŞARIDA MORAL VE MOTİVASYON” SEMİNERİ

ÖĞRENCİLERE “BAŞARIDA MORAL VE MOTİVASYON” SEMİNERİ
11 Mayıs 2018 Cuma 14:27

HASAN HAŞIL

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Anadolu Lisesinde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Ertuğrul ve Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu tarafından "Başarıda Moral ve Motivasyon" konulu seminer verildi.

Seminere Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Ertuğrul  ve Alaplı Kaymakamı  Saim Eskioğlu tarafından Alaplı Anadolu Lisesi Salonunda saat 09:00´da Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. ve 11. sınıf öğrencilerine, saat 10:30´da İMKB Anadolu Lisesi ve Alaplı Anadolu Lisesi 10. ve 11.sınıf öğrencilerine seminer düzenlendi. 

Seminer sonunda Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Ertuğrul’a plaket takdim etti.

EĞİTİMCİ-YAZAR DR. HALİT ERTUĞRUL KİMDİR?

Adıyaman´ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir´de okudu. Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda yüksek lisans; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü´nde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda doktora yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı. Yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını tamamlayan Dr. Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı. Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. Yayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da yılın yazarı seçildi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr. Halit Ertuğrul, ayrıca Yılın öğretmeni de seçildi. Eğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz