ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ ŞİİR İLE KUTLADI

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ ŞİİR İLE KUTLADI
23 Kasım 2017 Perşembe 17:04

Timuçin ÖZAT

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Enis Kıran, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel şiir yazdı.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli’de Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik yapan, aynı zamanda şair yönüyle de tanınan Enis Kıran, özel günlere özel şiirler yazmasıyla da biliniyor.

Kıran’ın Öğretmenler Günü mesajı ve şiiri şu şekildedir:

“Öğretmenlerimiz dünyanın en değerli varlıklarıdır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Yirmi dört kasım Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan sevgiyi yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü  kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de bir kere daha saygıyla anıyorum.

ÖĞRETMEN EVLADIYIM

Işık saçar

Örter karanlık olan cehaleti

Aydınlık yola katar

Yediden yetmişi

Düşünceleri keskin kalemi

Soruna soruya çare çözüm olur

Tükenmez sabrı sönmez sevgisi

Kutsal görevin ödenmez emeği

Emaneti CUMHURİYET

Alfabesi Nutuk

MUSTAFA KEMAL'DİR  baş öğretmeni

Küçüklerin limanı

Gençlerin önderi

İster saygı, bir küçük hatır

Koşun yirmi dört kasımda

Öpün o kutsal elleri

Verin o güzel hediyeyi

O zaman unutur, yorgun hayatı

Göz nuru yılları

Önce ANNE

Sonra Öğretmenim

Ne mutlu bana

Bir ÖĞRETMEN evladıyım.

 

Yorumlar
  • Çevik
    23 Kasım 2017 Perşembe 17:25

    TEBRİKLER ÇOK GÜZEL VE DUYGUSAL

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz