“HİZMETE ADANMIŞ BİR ÖMÜR”

“HİZMETE ADANMIŞ BİR ÖMÜR”
20 Aralık 2017 Çarşamba 16:57

Timuçin Özat/Yenihaber

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, üçüncü kuşak tarafından ticaret hayatına devam eden merhum Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nun (Eğitim Dede) dükkanına iade-i ziyarette bulundu.

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçe merkezinde yer alan merhum Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nun dükkanı, 20 Aralık 2017 Çarşamba saat 14:30’da, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar tarafından ziyaret edildi. Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve beraberindeki bazı daire müdürlerinin de yer aldığı ziyarette, Vali Çınar, merhum İzmirlioğlu’nun kızı Yaşar İzmirli ve yeğeni Ahmet İzmirli ile sohbet etti.

VALİ ÇINAR: ONA MİNNETTARIZ

Bölgede yaptırdığı okullar ve eğitime verdiği desteklerden dolayı “Eğitim Dede” unvanı ile anılan ve 09 Şubat 2015 tarihinde vefat eden İbrahim İzmirlioğlu’nun yıllardır yaptığı hizmetleri kızı ve yeğeninden dinleyen Vali Çınar, “Merhum İbrahim amcamızın yaptığı hizmetlerle ilgili çok bilgiler edindim. Gerçekten ömrünü hizmete adamış. Huzurevi, yaptırdığı okullar ve eğitime verdiği destek asırlar geçse de  anılacaktır. Görüyoruz ki o ömrünün son dönemlerine kadar eğitim için çaba sarf etmiştir. Ona minnettarız” dedi.  

İzmirlioğlu’nun yeğeni  Ahmet İzmirli; “Ereğli’ye hizmet için çok çaba gösterdiğine birçok kişi şahit olmuştur. Bizde arkasından onun bıraktığı ilkelerinden taviz vermeden ticaret hayatımıza devam ederek, onun gibi olamasak ta bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Eğitim Dede’nin kızı Yaşar İzmirli’de, şunları anlattı:  “Yapamayacağı bir şeyin sözünü asla vermezdi. Ancak yapacağı ve söz verdiği işleri takibini gerek bürokratik gerekse bizzat olsun takibini yapardı.”      

Ziyaretin sonunda Ahmet İzmirli tarafından Vali Ahmet Çınar’a plaket takdiminde bulunulurken, Çınar, “Asıl bizim size plaket vermemiz gerekiyor. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından kısa şekilde bölgedeki esnafları da ziyaret ederek, hal ve hatırlarını soran Vali Çınar ardından Zonguldak’a hareket etti.                                                           

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz