İki aile arasında silahlı kavga: 1 ölü, 6 yaralı

 İki aile arasında silahlı kavga: 1 ölü, 6 yaralı
6 Ağustos 2018 Pazartesi 16:59

İHA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, iki aile arasında başlayana sözlü tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada silahla yaralan bir kız çocuğu hayatını kaybederken, 6 kişi hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay, ilçeye bağlı Kıyıcak Mahallesinde yaşandı. İddiaya göre, aralarında daha önceden husumet bulunan iki aile sözlü olarak tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Şenol D., tüfekle ateş etmeye başladı. Sıla D. (11) başından ve göğsünden, Şener D. (23) ayağından, Şerife D. (59) kafasından ve göğsünden, Ziya D. (15) kasıklarından, Emrah D. (20) sol omzundan, Gökhan D. (20) göğsünden ve İmdat D. (38) sol bacağından yaralandı. 

Yaşanan olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve 112 ekibi sevk edildi. Yaralılardan 6'sı ilçedeki Özel Echomar Hastanesine kaldırılırken, başına ve göğsüne 11 saçma isabet eden 11 yaşındaki Sıla D. ise kaldırıldığı Alaplı Devlet hastanesinde yaşamını kaybetti. 

Olay sırasında evin önünde oturan ve saldırıdan yara almadan kurtulan Tahsin D. ise, silah seslerini duyunca kaçmaya vakit bulamadıklarını ve yere yığılan çocuğun yanına koştuklarını söyledi.

Yaşanan olayın ardından zanlı Şenol D., olay yerinde kaçarak uzaklaştı. Beyaz bir araca bindiği öğrenilen Şenol D., ekipler tarafından her yerde aranıyor. 

Savcılık ve polis olay yerinde detaylı inceleme yaparken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz