İşini kurmak isteyen engelliye 50 bin TL hibe

 İşini kurmak isteyen engelliye 50 bin TL hibe
20 Nisan 2018 Cuma 19:25

İHA

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, kendi işini kurmak isteyen engellilere 50 bin TL'ye kadar hibe verilebileceğini ifade etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şirin, 50 bin lira hibe desteğinden faydalanmak için İş-Kur İl Müdürlüğüyle yapılacak girişimcilik kurslarının yapılacağını aktardı.

Şirin, "Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak engellilere yönelik faaliyetlerimiz sürüyor. Çok önem taşıyan bir çalışmayı da hayata geçiriyoruz. Devletimiz tarafından engellilere iş kurma noktasında 50 bin TL hibe veriliyor. Ancak bunu alabilmek için engellilerin işyeri açmaları ve proje hazırlamaları gerekiyor. Bu ana kadar ilimizde fazla talep olmadığı İş-Kur tarafından bizlere iletilmesi gereği, yaptığımız toplantı sonucunda engellilere yönelik girişimcilik kursu açması noktasında görüş birliğine varıldı. Kursunda derneğimiz tarafından açılması konuşuldu. Biz de engellilere yönelik girişimcilik kursunu başlatmış olup ilgili sözleşmelerimizi de imzaladık. 30 Nisan - 2,3,4 Mayıs tarihlerinde 4 gün boyunca İş-Kur girişimcilik kursunu hayata geçireceğiz. Kursa katılan arkadaşlara da kurs sonucunda proje yapmaları için de kendilerine destek verilecek" diye konuştu. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz