“Kış gününde sokak hayvanları için el ele”

“Kış gününde sokak hayvanları için el ele”
9 Ocak 2019 Çarşamba 20:16

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, kent kart dolum işletmeciliği yapan Sadık ve Sevilay Birsin çifti, küçük dostlarımız sokak hayvanları için kampanya başlattı.

Haber merkezi -  Alaplı’da, Balcı Büfe sahipleri Sadık Birsin ve eşi Sevilay Birsin, çetin kış koşullarında her gün sokak hayvanlarını besliyorlar. Sokak hayvanlarına sahip çıkmak için kendi çaplarında kampanya başlattıklarını ifade eden Sadık Birsin, özellikle kış ayları başta olmak üzere hayvanlara her zaman sahip çıkılması gerektiğine dikkat çekerek; “Karlı, yağmurlu ve fırtınalı havalarda hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Ayrıca üşüyorlar. Kendi imkânlarımız doğrultusunda eşimle birlikte her gün çevremizdeki hayvanları doyurmaya çalışıyoruz.  Ancak daha çok hayvana ulaşmak için hayvan severlerden yardım bekliyoruz. Bize ulaşmak için büfemize davet ediyoruz. Uzakta olup gelemeyenlerde sosyal medyadan bizimle irtibata geçebilirler. Haydi, sokak hayvanları için el ele verelim” dedi.

Yorumlar
  • Alevn
    9 Ocak 2019 Çarşamba 20:26

    bu Ereğli deki kedi evleri ilk açıldıklarında dolu doluydu. Yiyecek içecek ve kapalı mekan şimdi ise kapılarına kilit vurulmuş durumda bari kış aylarında açık olsaydı hepsine olmasa da yine onlarca kedi kapalı mekanda olurdu ancak bnaş edilemedi sanırım daha uygun yerlerdebu evlerde olabilir

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz