LGS’de il birincisi Alaplı oldu

 LGS’de il birincisi Alaplı oldu
23 Aralık 2018 Pazar 14:17

HASAN HAŞIL - FEDAİ KAÇAR

Zonguldak Alaplı Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’de Zonguldak'ın 1’incisi oldu. İl genelinde özel okullarda dahil olmak üzere il birincisi Alaplı'dan çıktı. Alaplı LGS’de Zonguldak'ın gururu oldu.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı,  Alaplı’da düzenlenen 2017-2018 Eğitim öğretim yılında uygulanan liselere giriş sınavı (LGS) sonuçlarının da değerlendirildiği toplantıda, Alaplı İlçesinin, sınava katılan öğrencilerin aldığı puanların ortalamasına göre il birincisi olduğu söyledi.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı; Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde, Kdz. Ereğli, Çaycuma, Devrek, Kozlu, Kilimli ve Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda 1. Dönemin sonlarına yaklaşılan şu günlerde genel değerlendirmelerde bulunuldu.

2017-2018 Eğitim öğretim yılında uygulanan liselere giriş sınavı (LGS) sonuçlarının da değerlendirildiği toplantıda, Alaplı İlçesinin, sınava katılan öğrencilerin aldığı puanların ortalamasına göre il birincisi olduğu belirtildi.

Yapılan sunumlarda Alaplı İlçesinde öğrenciler bazında il genelinde yapılan değerlendirmede, 255 puan ortalaması ile Alaplı’nın il birincisi olduğu belirtildi.

Resmi ve özel ortaokullar bazında yapılan değerlendirmede, İl genelinde Alaplı Bahçeşehir Ortaokulunun 338,61 puan ortalaması ile İl 3.sü olduğu, Resmi Ortaokullar arasında yapılan değerlendirmede, Alaplı Karşıyaka Ortaokulunun 290,14 puan ortalaması ile il 2.si, Alaplı Kılçak Ortaokulunun il 5.si, Alaplı Merkez Ortaokulunun il 6.sı, Alaplı Toki Okçular Ortaokulunun il 7.si olduğu belirtildi.

LGS sınavında il genelinde el edilen başarı dolayısı ile İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’i tebrik etti.

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik yaptığı konuşmada; Başta il Milli Eğitim Müdürü olmak üzere ilçe milli eğitim müdürlerini Alaplı’da ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Göreve geldikleri günden beri ilçede eğitimde değişim ve gelişim için çalıştıklarını, ikili eğitimden normal eğitime geçmek için yoğun çaba harcadıklarını ve bunu büyük oranda başardıklarını söyledi.  Alaplı ilçesinde öğretmen sirkülasyonunun çok fazla olmasına rağmen, başta LGS sınavı olmak üzere, il geneli, ülke geneli hatta uluslararası arenada öğrencilerinin başarıları ile ilçeyi en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti.

LGS sınavındaki başarının tesadüf olmadığını, sistemli ve ekip halinde yapılan çalışmaların bir sonucu olduğunu, bundan sonra işlerinin daha zor olduğunu, çıtayı aşağıya düşürmemek için çok daha fazla çalışmaları gerektiğini belirterek, kendilerine bu süreçte destek olan herkese teşekkür etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz