“Ne pahasına olursa olsun…”

“Ne pahasına olursa olsun…”
5 Eylül 2018 Çarşamba 18:09

Yenihaber

Eski AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, bir süredir yapılacağı yer konusunda tartışma konusu olan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Karadeniz Ereğli Fakültesi Kampüsü konusunda açıklama yaptı.

“Kampus ne pahasına olursa olsun eski Devlet Hastanesi arazilerine yapılmalıdır”,  diyen Çaturoğlu;  “Biz ve bizden öncekiler başından beri oraya yapılması için çaba harcadık, bunda kararlıyız. Kimse kusura bakmasın Karadeniz Ereğli halkı ve esnafında bu konuda büyük bir beklenti oluşmuş iken bu arazilerin kampus dışında başka bir şey yapılmasına zemin hazırlamak Kdz.Ereğli’mize en büyük ihanet olur.konu ile ilgililer tarafından yapılan aksi yöndeki açıklamalarının kamuoyu tarafından talihsizlik olarak algılanmaktadır” dedi.

Önceki dönem milletvekili Çaturoğlu, açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü: 

“Eski hastanenin arazilerini Temmuz 2015 tarihinde Şirin Ereğli’mize Üniversite Kampüsü yapılmak üzere Milli Emlak Genel Müdürlüğünce Bülent Ecevit Üniversitesine süresiz olarak tahsis ettirdik. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu durum halen devam etmektedir. Araziler Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin uhdesindedir. Herhangi bir kuruma devir veya tahsis edilmemiştir.

‘ASLA GÜVENLİK SORUNU OLMAZ’

Yatırım programına alınmak ve Milli Savunma Bakanlığından izin alınmak kaydıyla kampüs inşaatı her zaman yapılabilir. Askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesi buna engel değildir. Kdz. Devlet Hastanesi 10 yıllarca bölgeye hizmet ederken güvenlik sorun olmamıştır, kampüs yapıldığında da güvenlik sorunu asla sorun olmayacaktır.

Araziler belediye meclis kararıyla kampüs alanı olarak oybirliği ile imara işlenmiştir.Bu kez Aynı belediye meclisi tarafından askeri güvenlik alanı alarak işlenmesi Kdz.Ereğli’mize ihanet olur.Çünkü bu karar tüm Kdz.Ereğlili hemşehrilerimizin ve esnafımızın büyük umut bağladığı ve kampus yapılmasını istediği bu arazilerin elden çıkarılmasına zemin hazırlar.Eğer Kampüs yapımı gerçekleştirilemezse kimse kusura bakmasın buralara bırakın bahçe yapmayı çivi bile çaktırmazlar. Fotoğrafını bile çekemezsiniz.

Kampus konusu Ereğli’mizin en önemli konuları arasındadır. Bu konu üzerine politika yapmak çok tehlikelidir. Yapmak isteyenlere de buradan ekmek çıkmaz.İktidarıyla ,muhalefetiyle tüm Ereğli bu konuda tek yürek olmak zorundadır.Gerçekleştirildiğinde BEÜ Kdz.Ereğli Kampusu ülkemizin en güzel ve işlevsel kampusu olacaktır.Ben buna canı gönülden inanıyorum. Herkes inanmalıdır.

Belediye başkanımızın ve meclis üyelerinin de bizden ve Karadeniz Ereğli haklından farklı düşündüklerine  inanmıyorum. Kendilerine sesleniyorum. Kampüs ile ilgili bu maddeyi reddedin.Aksi bir durum olursa bunun vebalini asla ödeyemezsiniz. Belediyenin halk için olduğunu gösterin.Halk üniversite kampüsünün oraya yapılmasını istiyor. Halka istediğini verin.Bu sizin en asli göreviniz.

Konumumuz ne olursa olsun sadece kampus konusu değil,görev yaptığımız dönem içerisinde  birlikte emek verdiğimiz tüm sorunların takipçisi olmaya ve katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz