"Neredesin Anne"

"Neredesin Anne"
10 Mayıs 2018 Perşembe 22:57

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Serbest Muhasebeci-Mali Müşavirlik yapan ayrıca, yıllardır şiir yazan Enis Kıran, duygu dolu “Anne” isimli şiir yazdı.

Haber Merkezi - Karadeniz Ereğli’de Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirliğin yanı sıra şair yönüyle de bilinen Enis Kıran, Anneler Günü nedeniyle duygusal bir şiir yazarak, tüm annelerin gününü kutladı.

Kıran’ın mesajı ve “Anne” isimli şiiri şu şekildedir:

 “Tüm anneler çocukları tarafından Sevgi ve Saygıyla anılır. Değerli varlıktır. ‘Cennet Annelerin ayakları altındadır’ söylemi bunu en güzel ve anlamlı olarak bizlere anlatmaktadır. Annelerimiz ailenin temel direği, toplumun geleceğidir. Sağlam bir toplumun temelleri sağlam atılan aile yapısı mümkündür. Bunda Annenin rolü çok büyüktür. Hayatı bize tanıtan annelerimiz ilk öğretmenlerimizdir. Onlardan öğreneceklerimiz bir yaşam boyu devam eder. Çocuklarına olan büyük sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi annelerimizin sunduğu o ölümsüz duygudur. Onlara ne yapsak azdır. Onlar her şeyin en iyisine layıktır. Bir kere daha tüm annelerimizin bu güzel günlerini kutlarken, başta iki bin dört yılında kaybettiğim annem olmak üzere ebediyete intikal etmiş annelerimizi de minnet ve saygıyla anıyor, bu duygu ve düşünceler içerisinde sözlerime ANNE adlı  şiirimle son vermek istiyorum.

ANNE

İlk kokladığın

İlk gördüğün

İlk söylemin

O ilk kelime

ANNE

Kocaman YÜREK

Bir Öğretmen,eğitmen

Ağlar,koşar sığınırsın

Güler,sarılır öpersin

Uğrak yerin

Paylaştığın  kucak

Derdin bitmez 

Tükenmez dinler

Küfesi sevgi dolu

Dokuz ayın zahmeti

Uğraşı çabası

Ömrünü adadığı evladı

İsteği,sadakat,saygı

Uzaklara konup,melek olursa

Boşalan yer,doğan boşluk

Kapanmaz yara

Yürek girer dara

Özlemin ismi ANA

Cennete açılan yolda

Mecbursun  o ayaklara

Öyle hasretim ki 

Seninle doğan sabahlara

Işık saçan gecelere

NEREDESİN  ANNE!

 

Yorumlar
  • Necip
    10 Mayıs 2018 Perşembe 23:16

    ENİS BEY YİNE DÖKTÜRMÜŞ BU DEFA ÇOK DUYGUSAL TARAFINDAN AMA

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz