"RESMİ İLAN ZAMMI YEREL BASINA NEFES ALDIRACAK"

"RESMİ İLAN ZAMMI YEREL BASINA NEFES ALDIRACAK"
2 Nisan 2018 Pazartesi 11:50

Timuçin ÖZAT

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca, 1 Nisan 2018 itibariyle geçerli olan zammın yerel basını maddi açıdan biraz da olsa rahatlatacağını söyledi.

Anadolu basınının 2 yıldır beklediği resmi ilan zammı Bakanlar Kurulu’nda onaylandı. Sütun santimi 10.40 olan Resmi ilan fiyatı 12.50 tl ye yükseltildi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karaca, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak zammın yerel basına bir nebze nefes aldıracağını belirterek, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na, destek veren bakanlara, milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 
 
TGF Genel Başkanı Karaca’nın açıklaması şöyle:
 
“Resmi ilan ve reklam fiyatlarına 2 yıldır zam yapılmıyordu. Yaklaşık 2 yıl önce yapılan zam da Bakanlar Kurulu’nun onayını bekliyordu. Bu zam oranı yetersiz olmasına rağmen ekonomik açıdan gerçekten çok zor bir süreçten geçen Anadolu gazeteleri için son derece önemliydi.  Bakanlar Kurulu tarafından geç de olsa onaylanması ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesi memnuniyet vericidir. Sütun santimi 10.40 olan Resmi ilan fiyatı 12.50 TL’ye yükseltilmiş ve Anadolu basını bir nebze olsun nefes almıştır.1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak olan yeni resmi ilan zammı, adeta can çekişen yerel basına az da olsa umut olmuştur. Bu zammın bundan böyle her yıl aksatılmadan yapılmasını beklemekteyiz. Bu süreçte yakın ilgi ve desteğini gördüğümüz Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na, bakanlara, milletvekillerine  ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz