TİCARET VE SANAYİ ODASI AB PROJESİ EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

 TİCARET VE SANAYİ ODASI AB PROJESİ EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR
11 Mayıs 2017 Perşembe 15:50

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Meslek Yüksek Okulu ortaklığı ile "Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı" kapsamında yürütülüyor.

Haber merkezi - 100 kadına çağrı merkezi personeli eğitimi verilen “Kara Elmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında” projesi eğitimleri devam ediyor.

Eğitimlerin ilk ayağında verilen çağrı merkezi personeli teorik ve pratik eğitimleri tamamlandı. Kursiyerler 3 hafta teorik, 1 hafta da pratik olmak üzere 1 ay eğitim aldılar. Pratik eğitimler proje kapsamında teknik kapasitesi yükseltilen Çaycuma MYO Çağrı Merkezi Bölümü Laboratuarında gerçekleşti. Aynı zamanda BEÜ Hastanesinin belirli bölümleri için çağrı merkezi olarak hizmet veren laboratuarda pratik yapan kursiyerler kendilerini geliştirme fırsatı buldular.

Tamamlanan çağrı merkezi personeli eğitimlerinden sonra kursiyerlerin iş yaşamına hazırlık eğitimlerine geçildi. Bu eğitimler kapsamında kursiyerlere İş disiplini, Zaman yönetimi, Ekip çalışması, İş başvurusu yapma, Mülakat teknikleri, Sosyal güvenlik hakları, CV hazırlama, İş arama desteği veren kurumlar ve bu kurumlara başvuru yapma konularında eğitimler veriliyor. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası eğitim salonunda verilecek eğitimler bir hafta sürecek.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz