“YERLİ OTOMOBİL YATIRIMINA ALAPLI OSB OLARAK HAZIRIZ”

“YERLİ OTOMOBİL YATIRIMINA ALAPLI OSB OLARAK HAZIRIZ”
3 Kasım 2017 Cuma 16:55

HASAN HAŞIL - FEDAİ KAÇAR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, “Alaplı’mız da Alaplı Ticaret ve Sanayi Odasının iştigal ettiği organize sanayi bölgesi var, kamulaştırılması tamamen bitmiş, plan ve proje olayları bitmiş, alt yapı çalışmaları başlamış. Biz Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Alaplı olarak yerli otomobilin ilçemize yatırım yapılması noktasında bu olaya Alaplı Organize Sanayi Bölgesi olarak talibiz” dedi.

Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Ülke gündeminde olan yerli otomobil üretimi konusu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yerli otomobil yatırımına Alaplı OSB’nin en uygun bölge olduğunu ve bu yatırıma hazır olduklarını belirten Ocak, “Ülke gündeminde olan geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı'nda yerli otomobili üretecek şirketler olarak Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding'in isimlerinin açıklamasının ardından bizde yerli otomobil ile ilgili ayrı bir heyecan başladı. Özellikle bölgemizde Alaplı’mız da Alaplı Ticaret ve Sanayi Odasının iştigal ettiği organize sanayi bölgesi var, şu an kamulaştırılması tamamen bitmiş, plan ve proje olayları bitmiş, alt yapı çalışmaları başlamıştır. Bugün OSB’de tahsisatın otomobil üretimi yapacak olan firmalara , iş adamlarına yerin tamamı stratejik yatırım olacağından ücretsiz ve bedelsiz tahsisat yapılacaktır. Stratejik yatırım konusunda devletin desteğini de vereceğini de biliyoruz. İnşallah biz bu işin peşini bırakmayacağız. Alaplı’da kabuğunu kırma noktasında, bu bölgenin yerli otomobil üretimi merkezi olmasını düşünüyoruz. Burada sadece yerli otomotiv üretimi değil, bundan sonraki süreçte yan sanayi konusunda da bölgeye büyük katma değer kazandıracaktır. Ben bu konuda bütün kamuoyunun, bütün sivil toplum örgütlerin ve siyasilerin de destek vermelerini istiyorum. Biz yerli otomobilin üretim üssü olmaya Alaplı OSB olarak hazırız. Yerimiz hazır, arsamız hazır, biz yerli otomobil üretecek firmalara Alaplı OSB’de yatırım yapması noktasında her türlü desteği vereceğimizi duyurmak istiyorum” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz