"YILLARA HAYAT KATMAK İÇİN HAREKET ET"

"YILLARA HAYAT KATMAK İÇİN HAREKET ET"
11 Nisan 2017 Salı 20:18

İHA

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim elemanları, 3.sınıf öğrencileri ve Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen’’ Yıllara Hayat Katmak İçin Hareket Et’’ temalı etkinlik gerçekleştirildi. "

Etkinlik, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, BEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Taner Bayraktaroğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı ve Türkiye Fizyoterapistler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zuhal Kunduracılar, SBF FTR Araştırma görevlilerinden Uzm. Fzt Kartal Selici, FTR bölümü öğrencileri ve halktan çok sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Etkinlikte ayrıca Türkiye 'de kamuya ait olarak ilk kez üniversitede kurulan Diyabet ve Obezite Merkezinde yürütülecek faaliyetlerin tanıtımı yapıldı. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı, araştırma görevlisi ve öğrencilerle birlikte, çeşitli kas iskelet sistemi, solunum hastalıkları ve diabetus mellitus ve gibi en çok karşılaşılan sorunlarda halka yönelik dağıtılan broşürlerle uygulamalı danışmanlık hizmeti verilerek egzersiz ve fiziksel aktivitenin öneminin hatırlatıldığı magnetler dağıtıldı. Öğrenciler danslı gösteriyle egzersizlerin önemine dikkat çekti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz