ÖYLE İDDİADA BULUNDU Kİ…

ÖYLE İDDİADA BULUNDU Kİ…
30 Ocak 2018 Salı 19:32

Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, TSO adaylarından işadamı Niyazi Özcan, gerçekleştirdiği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkan adaylarından Niyazı Özcan, 30 Ocak 2018 Salı sabahı sahildeki bir kafede basın toplantısı düzenledi.

Toplantının konusuna geçmeden önce Mehmetçiğin Afrin Operasyonu ile ilgili kısa konuşma yapan Özcan, “Afrin harekatında görev yapan ve Vata için mücadele eden tüm Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için dua ediyorum. Gazilerimize şifalar şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Normalde Ekim 2017 tarihinde yapılması planlanan oda seçimlerinin Nisan 2018’e kadar uzatıldığını anımsatan Niyazi Özcan, TSO başkanlığı için aday olan kişilere kendisine karşı birleşmeleri yönünde baskılar yapıldığını öne sürdü.

“ÖZEL KONULAR, ÖZEL AĞABEYLER VAR”

Özcan açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü: “Karadeniz Ereğli’de nasıl bir Ticaret Sanayi Odası başkanı olması gerektiği konuşuluyor. Ereğli’ye özellikle lokomotifi belli olan biri şarttır. Başka yerden bir lokomotif bulmak bu şehre ihanettir. Bugün itibariyle oda başkanlığına talip 3-4 arkadaşımız mevcuttur. Bu yarışa birkaç arkadaşımız daha girebilir. Şununda altını çiziyorum:  Ereğli’de bugüne kadar çıkıp TSO yönetimine ya da yönetim kurulu başkanlığına adaylığını açıklayan tek lider Niyazi Özcan’dır.  Ortalıkta dönen özel konular ve de özel ağabeyler var. Birileri birilerine el veriyor Bana el veren TSO üyesidir. El vereceğim yer de TSO ve üyesidir. Hiçbir yerden el almam, hiçbir yere de el vermem. Zaten kendisi meclis başkanı olan kişi daha kuvvetli bir meclis için ne yapmamız gerekiyordu? Biz, İstanbul’a mitinge, eyleme gittiğimiz zaman, ‘gel beraber gidelim. Ereğli’de insanlar bizden bir şeyler bekliyor’ dediğimizde, ‘ben OYAK ile ortaklık yapıyorum’ diyerek bu işlere gelmeyen arkadaşlar, şimdi nasıl oluyor da, hemen ön plana çıkma gayreti içerisinde bulunuyorlar? Aday olan arkadaşlarımıza bakıyorum. Projeleri dahi yok. Soruyorum Ereğli ile alakalı ne yaptınız. İcraatınız, çalışmalarınız nelerdir? Ancak konuşmaya gelince, ilçe için çok güzel şeyler yapacaklarını, bunu daha sonra açıklayacaklarını anlatıyorlar.”

“BERMUDA ÜÇGENİ” BENZETMESİ

İddialı açıklamalarına devam eden Özcan, “Geldiğimiz noktayı değerlendirdiğimizde tabiri-caizse Bermuda Şeytan Üçgeni. Ancak ve maalesef ki buna, Bermuda on diyorum. Şuna dikkat çekiyorum. Ereğli’deki oda başkanlığı talipleri bana karşı birleşecekler. Yakında bunu da göreceğiz. Çünkü bir yerlerden hem de emrin büyük olduğu yerlerden talimatlar var. Onu da söyleyeyim:  Ereğli demir ve çelik Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır’ tan talimat var. Bu söylediklerim tespitlidir" şeklinde konuştu.

Öte yandan haberimizde yer alan ve hakkında iddialar bulunan kurum yetkilileri ve şahısların cevap hakları olduğunu, açıklama yapmaları durumunda gazetemiz ve haber portalımızda yer verileceğini önemle hatırlatırız.  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz