ÖZKAN, SON NOKTAYI KOYDU YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

ÖZKAN, SON NOKTAYI KOYDU YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ
14 Şubat 2018 Çarşamba 22:18

YENİHABER

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Organ Seçimlerinde başkan adaylığından ‘çekilmediğini’ bildirdi. Özkan, düzenlediği basın toplantısında, kamuoyunda şahsı ile ilgili “adaylıktan çekildi” şeklinde algı yaratıldığını söyledi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde TSO organ Seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanı ve TSO Başkan adayı Medya Herkül ve Özkan İnşaat Sahibi İş adamı Mustafa Özkan,” 2018’in Nisan ayında gerçekleşecek olan seçim için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geldiğimiz süreç içerisinde bir takım duyumlar aldık. Mesela Mustafa Özkan ve ekibi bu yarıştan ayrılmış bu yarışı noktalamış diye iddialar atılıyor. Mustafa Özkan nasıl bu yola çıkarken sizle bu hareketini paylaştı ise; eğer Mustafa Özkan bir gerekçe ile bu hareketini sonlandırmış yâda başka bir mecraya doğru yol almış olsa inan bunu sizlerle, kamuoyu ile açık yüreklik ile paylaşırım. Bizim gizli saklı hiçbir işimiz yok. Dolayısıyla çabamız Ereğli’nin menfaatleri noktasında bir çalışma, bir hareketi noktalamayı da sizden gizli saklı yapacak halimiz yok, böyle bir çalışmamız yok. Biz birebir çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürmeye de devam ediyoruz, edeceğiz ”dedi.
Kdz. Ereğli TSO organ Seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanı ve TSO Başkan Adayı Medya Herkül ve Özkan İnşaat Sahibi İş adamı Mustafa Özkan, İlçedeki 32.Mahalle isimli Kafede bir basın toplantısı düzenledi. Kamoyunda kendilerine yönelik ortaya atılan söylemelere net bir dille açıklık getirdi. Dobra açıklamalarda bulundu.
Toplantı öncesinde Askerlerimize, Gazilerimize acil şifalar dileyerek, Vefat eden TSO Başkanı Yaşar Tetiker’e rahmet dileyen Özkan, Biz hareketi sloganıyla ekibiyle birlikte çıktığı yolda emine adımlarla ilerlediklerini seçimlere yönelik çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

ÖZKAN SON NOKTAYI KOYDU!
Özkan Nisan ayında yapılması düşünülen TSO Organ Seçimleri öncesi kendisi ve ekip arkadaşlarının adaylıktan çekildiler söylemlerine karşılık açıklamalarda bulanarak şunları söyledi; ”Bu hareket başlangıcından sonuna kadar devam edecek bir harekettir. Biz burada bir şeye ihtiyaç yolu ile yola çıktık. Bu ihtiyaç sadece bizim gördüğümüz ihtiyaç değil, ortak bir serzeniş olduğu için ortak görünen bir durum olduğu için, ekonominin geriye gittiği, Ereğli’nin olması gerektiği yerde olmadığından kaynaklanan sebeplerden ötürü biz bu yola çıktık. Bu rahmetli Yaşar (Yaşar Tetiker ) abinin Ereğli’ye katkıları olmadığı gibi bir iddiamız yok, yâda ekip arkadaşlarının, şuan görevde olan arkadaşlarının hiçbir şey yapmıyorlar gibi bir yaklaşımımız söz konusu değil. Bize göre Ticaret Sanayi Odasının daha işlevsel, daha katkılı olacak şekilde çalışabileceğinin inancındayız. Biz bu konuda tarafız, bu konuda eksiklikler olduğu kanısındayız. Biz, ben ve ekip arkadaşlarım olarak bu eksiklikleri giderebileceğimiz inancındayız. Yarışa katılan bir takım oluşumlar sonuçta olacak bir hadisenin başta garantisini almak koşulu listelerini oluşturmaktadırlar. Bu oluşan listenin Ereğli’ye bir katkısı olamayacağına inanıyoruz çünkü baştan demokratik olmayan, baştan birilerinin görüşlerine biat edilmiş bir liste ile özgürce oluşacak bir yönetimin orada Ereğli’nin haklarını savunması noktasında yeterli olamayacağının düşüncesindeyiz. Dolayısıyla biz bunu demokratik, katılımcı bir yaklaşım olarak görmüyoruz. Ereğli’nin ekonomik şartlarını düzeltebilmemiz için Ereğli’nin ekonomisini düzeltecek hareketler yapmamız lazım. Kimsenin bireysel menfaatler noktasında yaklaşmaması gerekiyor, hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Kim daha çok katkı sağlayacak ise; el birliği ile objektif olarak bu arkadaşlara yardım olalım, katkı sağlayalım. Parçadan bütüne gitmek değil, bütünden parçaya gitme yoludur. Altını çizmek istiyorum; bireysel menfaatler ile değil, genel menfaatlere yönelik bir bakış açısına sahip olunmalı. Oy kullanacak, oyu olmayıp ta yönlendirecek, burada Ereğli’de yaşayan herkesin bana göre Ereğli’ye karşı bir sorumluluğu vardır ”

BİZ TALEP ETTİK ERDEMİR KENDİ FİNANS KAYNAKLARI İLE YAPIYOR

Amacımız sosyal sorumluluktu. Bu anlamda bir ara çok ciddi dünya devi göz bebeğimiz Erdemir’e sosyal sorumluluk çalışmaları ile ilgili yazışmalarımız oldu. Erdemir’e ait bir tenis kortunun işletmesini iki arkadaşımız almıştı. Turnuvaların orada düzenlenebilmesi için burada federasyonun istediği; hakem soyunma odası, bekleme odası, kafe gibi küçük çaplı küçük bir iletmeye ihtiyaç vardı. Erdemir bizim gündeme getirdiğimiz talebi şuan kendi finans kaynakları ile yapıyor ve orada böyle bir tesis olmak sureti ile Ereğli’de artık tenis turnuvaları federasyon tarafından yasal olarak düzenlenebilecek”

BENİM İÇİN EREĞLİNİN MENFAATİNE KATKI SAĞLAYAN HERKES BİRDİR
Birileri diyor ki; Mustafa Özkan ve ekibi bu işte başarılı olamaz. Ben ömrümde hiç kim şeyi küçümsemedim. Küçümseyen insanlarında hayal kırıklığına uğradıklarını her zaman gördüm. Esnaflarımızın daha sağduyulu yaklaşımları bana Ereğli için umut veriyor. Onlar sadece ticari açıdan gücü olan arkadaşlar bir aradayız, biz bunun artısıyla biz öndeyiz gibi, yaklaşımları ben gerçekçi bulmuyorum, doğru bulmuyorum. Bana göre küçük bir bakkal esnafımızın da bir oyu var, bana göre en büyük sanayicimizin, Akın Tatoğlu’nun da bir oyu var. Dolayısıyla ben küçümsemediğim gibi, Akın Tatoğlu gibi bu ilçeye istihdam sağlayan, katma değer sağlayan bir büyük sanayicimizi de küçümsemem, aynı yere de koymam. Bu anlamda benim için Ereğli’nin menfaatine katkı sağlayan herkes birdir. Nasıl büyük sanayicimiz Akın Tatoğlu Ticaret Odasının kapısından karşılanarak ağırlanıyor ise; bir bakkal esnafımızın da, küçük esnafımızın da aynı özveri ile içeride sorunlarının, sıkıntılarının dinlenerek çözümlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizi destekleyen, desteklemeyen herkese eşit davranacağız” dedi.
Özkan açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladdı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz