Öğrenciler, Hayvan Haklarına dikkat çekti

Öğrenciler, Hayvan Haklarına dikkat çekti
29 Aralık 2018 Cumartesi 16:06

Yenihaber

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesi Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, hayvan haklarına ilişkin 24 Aralı Pazartesi günü bir toplantı gerçekleştirdi.

Yüksekokul konferans salonunda yapılan toplantıya, Zonguldak Ateş Böceği Derneği Genel Koordinatörü Burak Özdemir, Halkla İlişkiler Koordinatörü Bengisu Gölpunar, Sokak Hayvanları Birim Koordinatörü Melih Kurtgün, Proje Birim Koordinatörü Zafer Muş, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda konuşmacı olarak bulunan Burak Özdemir, öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek derneğin çalışmalarından bahsederken;Bengisu Gölpunar, derneğin kuruluş amaçlarını anlattı. Gölpunar,  “Biz üniversite öğrencilerinin öncülük ettiği, sivil toplum kuruluşuyuz. Neden ismimiz Ateş Böceği? Ateş böcekleri, karanlığa ışık götürürler, dünyada en iyi senkronize hareket eden böceklerdir bu sayede ekip çalışmasının önemini vurgulamak istedik. Biz ihtiyacı olan her yere sevginin ışığını götüreceğiz” dedi. Diğer bir konuşmacı Zafer Muş ise öğrencilere sokak hayvanları konusunda yaptığı sunumda, modern dünyanın hayvanlara olumsuz etkileri konusunda çarpıcı örnekler vererek olumsuz şartlar altında gördüğümüz hayvanlarla ilgili nerelere başvurulması gerektiğini, hangi kamu kuruluşların, nasıl yardımcı olacağını anlattı.

Sokak Hayvanları Unutulmadı

Toplantıda söz alan Öğr. Gör. Hale Kıycı, “Sokak hayvanları ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak çok önemli. Onların daha iyi şartlarda yaşamaları konusundahepimizin sorumlulukları var. Bizler sokak hayvanları için barınakları ziyaret edebilir, hayvanların eksikleri konusunda tespitler yapabiliriz. Gönüllü olarak çalışmalara katılabiliriz. Çevremizi sokak hayvanları konusunda bilinçlendirebiliriz” dedi. Kıycı, barınakların sokak hayvanlarının yaşaması için geçici çözüm yerleri olduğunu ve sahiplenme konusunun daha çok gündeme gelmesini gerektiğini belirterek sokak hayvanları için gönüllü çalışmalar yapan öğrencilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Etkinlik,Öğr. Gör. Aysu Aysel tarafından Burak Özdemirve Öğr. Gör. Hale Kıycı’ya teşekkür belgesi takdim edilmesi ve öğrencilere sokak hayvanlarını beslemeleri için kedi ve köpek dostluk mamalar dağıtılmasıyla sona erdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz