Önce sirenler çaldı, sonra bina boşaltıldı, kalanlar ise...

Önce sirenler çaldı, sonra bina boşaltıldı, kalanlar ise...
8 Ekim 2018 Pazartesi 16:47

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından, Orman İşletme Müdürlüğünde yangın ve doğal afet tatbikatı düzenlendi.

Haber Merkezi -  Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesinde, Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü organizasyonu ile Orman İşletme Personeline olası yangın ve doğal afet durumunda nasıl davranılması ile ilgili bilgiler  anlatıldıktan sonra uygulamaya geçildi.

8 Ekim Pazartesi 2018 sabah saatlerinde yapılan tatbikatta, sirenlerin çalması ile birlikte ilk önce bina hızlı ve kontrollü şekilde tahliye edildi. Ardından itfaiye ekipleri olay yerine ulaştı. Personelde yangın tüpleri ile müdahalede bulundu. İtfaiye ekipleri mahsur kalanları merdiven ile kurtardı.

Ayrıca, yaralılarda sedyeye koyulup bağlandıktan sonra halatlarla güvenli şekilde indirildi. Metrelerde yükseklikten şişme mindere atlayanlarda oldu.   

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:  “İtfaiye Eğitmenimiz Sayın Burak Demirören'in gerçekleştirdiği sunumun ardından tatbikatımızda sırayla acil durum tahliyesi, merdivenli araç ile tahliye, sedye ile tahliye ve atlama minderi ile tahliye gerçekleştirilmiştir. Ekiplerimiz son olarak Yangın söndürme cihazı kullanımını anlatmış olup Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları tarafından temsili yangın söndürme işlemi yapıldı. Tatbikatımıza katılan başta Ereğli Orman İşletmesi Müdürü Sayın Temel Natir ve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Sayın Mefar Erhan Çubukçu olmak üzere tüm Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eder, yangınsız ve kazasız günler dileriz.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz