‘Onlar’da kep attı

‘Onlar’da kep attı
8 Mayıs 2018 Salı 21:21

Yenihaber

Yurt çapında başlatılan okuma- yazma seferberliği çerçevesinde 3 ay içerisinde on binlerce kişinin okuma ve yazmayı söktüğü öğrenilirken, Karadeniz Ereğli’de kursu tamamlayan büyüklerimiz kep fırlatarak adeta mezuniyet heyecanı yaşadılar.

Haber merkezi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından, 01 Şubat 2018 tarihinde başlatılan ve 400 binin üzerinde başvurunun yapıldığı, okuma-yazma seferberliği çalışmaları Karadeniz Ereğli’de de devam ediyor.

Milli Eğitim yetkililerinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, Karadeniz Ereğli Nimet İlköğretim Okulunda toplam 120 saatlik kursun ardından okuma-yazma öğrenen, yaşları 55 ile 75 arasında değişen büyüklerimiz mezuniyet heyecanı yaşadı. Okuma-yazmayı öğrenen 14 kursiyer, 8 Mayıs 2018 Salı günü okulun konferans salonunda keplerini havaya fırlatarak sevinç gösterisinde bulundular, kursu tamamlamanın gururunu yaşadılar.    

1 Şubat 2018 verilerine göre, 81 milyona yaklaşan nüfusa sahip Türkiye’de resmi rakamlara göre, yaklaşık 2 milyon 500 bin kişi okuma-yazma bilmiyor. Okuma-yazma kampanyası yüzde 100 okur-yazar bir toplum olması hedefleniyor.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz