Öyle bir dolu yağdı ki....

Öyle bir dolu yağdı ki....
2 Ekim 2018 Salı 12:39

FEDAİ KAÇAR

1 Ekim akşam ve gece saatlerinde Zonguldak-Düzce hattında etkili olan kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış, Düzce'nin Yığılca ilçesi ile Zonguldak'ın Alaplı ilçeleri arasında dolu yağışına neden oldu.

Haber Merkezi - Batı Karadeniz Bölümü'nün batısında 1 Ekim Pazartesi akşam saatlerinde yaklaşık 1 buçuk saat etkili olan fırtınalı ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi.

Alçak kesimlerde fırtınayla beraber yağan yağmur birçok yerde etkili olurken bazı yerlerde de elektrik kesintilerine de sebep oldu. İşin en garip olayı da Alaplı-Yığılca yolu arasında meydana geldi.

Alaplı-Yığılca yolunun yüksek kesimde etkili olan ve aniden bastıran kar yağışını andıran dolu, sürücüleri de şaşkına çevirdi. Bazı vatandaşlar araçlarından inerek adeta tipi gibi ortalığı beyaza bürüyen ve yol kenarlarında yer yer 15-20 santime ulaşan dolunun şevkini yaşayarak, hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Öte yandan, dolu yağışı öncesi meteorolojiden sağanak yağış dışından herhangi bir uyarı yayınlanmamıştı.

 

Yorumlar
  • Necip
    2 Ekim 2018 Salı 14:43

    hiç kar görmesek inanacaz bu sıcaklıkta karmı yağar daha kayak pistleri bile boş doludur doluu

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz