1 AYDA 500'ün ÜZERİNDE KONUT SATILDI

1 AYDA 500'ün ÜZERİNDE KONUT SATILDI
24 Mayıs 2017 Çarşamba 11:59

Yenihaber

Zonguldak'ta 2017 yılı Nisan ayında toplam 509 konut satışı gerçekleştirildi. 2016 yılı Nisan ayı konut satışı ise 503 olarak açıklanmıştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürlüğü, "Konut Satış İstatistikleri - Nisan 2017" başlıklı istatistikleri paylaştı.Ülke genelinde Nisan ayı itibariyle 114 bin 446 konut satışı gerçekleştirildi. Zonguldak'ta ise bu rakam 509 olarak açıklandı. Karabük'te 411, Bartın'da ise 261 olarak açıklandı.

2017 yılı Nisan ayı konut satış istatistiklerine göre Zonguldak'ta ilk satış 201, ikinci el konut satışı ise 308 olarak açıklandı. Bir önceki yıla göre ikinci el konut satışı artış gösterirken ilk satış azalma gösterdi. Zonguldak'ta 2016 yılı Nisan ayında ilk satış 207, ikinci el konut satışı 296 olarak açıklanmıştı.

İlk satış, kat irtifakı/kat mülkiyeti almış bir konutun ev sahibi firma ya da kişi tarafından ilk defa satılması olarak belirtiliyor. İkinci el satış da ilk satıştan ev alan kişinin bu konutu tekrar başka bir kişiye satması olarak belirtilmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz