10 metre ile hayatı kurtuldu

10 metre ile hayatı kurtuldu
8 Ağustos 2018 Çarşamba 18:43

FEDAİ KAÇAR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, bir ağaca düşen yıldırım ağaçta boydan boya iz oluştururken, yıldırımın 10 metre uzağında olduğunu ifade eden vatandaş büyük korku yaşadığını ifade etti.

Haber merkezi -  8 Ağustos Çarşamba öğlen saatlrinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağışlar bazı yollarda su birikintilerine yol açarken yıldırım hadiseleri de gerçekleşti.

Alaplı ilçesinin Çiçek köyünde Fındık bahçesine giderken yağmura yakalandığını belirten Emrah Yükseldemir, birkaç metre ile yıldırımdan kurtulduğunu söyleyerek; “Fındık bahçeme giderken aniden yağmur bastırdı. Bir ağacın altına sığındım. Sık sık şimşek çakıyordu. Yaklaşık 10-12 metre önümdeki ağaca yıldırım düştü. Büyük bir parlama ve gürültü oldu. Saniyelik olay. Kısa süreliğine şok yaşadım. Ağaçtaki izi görünce de çok şaşırdım. Benim sığındığım ağaca düşseydi büyük ihtimalle kurtulamazdım. Verilmiş sadakam varmış”, dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz