155 BİN DAİRENİN, 115 BİNİ DOĞALGAZ KULLANIYOR

155 BİN DAİRENİN, 115 BİNİ DOĞALGAZ KULLANIYOR
25 Temmuz 2017 Salı 14:05

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Karadeniz Ereğli, Alaplı, Düzce ve ilçeleri olmak üzere doğal gaz kutusu takılan 155 bin 787 dairenin 115 bin 436’sının doğal gaz kullandığı açıklandı.

Haber merkezi -   24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 109. yılı ve Basın Bayramı nedeniyle AKSA Düzce-Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (DERGAZ) tarafından basın mensuplarına yönelik toplantı düzenlendi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde, 25 Temmuz Salı 2017 tarihinde, 10:00-11:00 saatleri arasında Otel Akçakoca’da gerçekleştirilen toplantıda, Ereğli, Alaplı ve Akçakoca basını bir araya geldi. Kahvaltılı basın toplantısının ardından açıklama yapan Düzce Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Kdz. Ereğli Şube Müdürü Ender Onur, konuşmasına 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerinle kutlayarak başladı. Bölgedeki abone sayısının 115 bini aştığını, ancak binalarında doğalgaz kutusu olmasına rağmen binlerce kişinin doğalgaz kullanmadığını kaydeden Onur şu bilgilere yer verdi: “Türkiye genelinde 27 il ve 135 ilçe ve beldede doğalgaz dağıtım faaliyeti gerçekleştiren Aksa Doğalgaz’ın sahip olduğu 21 lisans bölgesinden biri olan Aksa Ereğli Düzce Doğalgaz Dağıtım A.Ş. olarak, Düzce merkez ve ilçeleri ile Karadeniz Ereğli, Alaplı ilçesi ve Gülüç beldesinde yaşayan vatandaşlarımıza yüksek kalitede, güvenli ve ekonomik doğalgaz hizmeti sağlıyoruz. Lisans bölgemize son olarak Boğaziçi ve Yığılca ilçelerimizin de katıldığını mutlulukla belirtmek istiyoruz.

2005 yılında, Düzce ve Ereğli’de ilk yatırımımızı yaptığımız günden bu güne, 168 kilometresi çelik olmak üzere 2 bin kilometreden fazla şebeke yatırımı gerçekelştirdik. 40 binden fazla binaya servis kutusu montajı yaparak 155 bin. 787 daireye doğalgaz arzı sağladık. Bunlardan 115  bin 436’sı doğalgaz kullanıyor.

Bu meşakktli süreçte yerel basının desteğini her zaman yanımızda hissettik. Biliyoruz ki, siz değerli basın mensubu arkadaşlarımız da yaşadığımız bölgenin doğru ve gerçek haberlere ulaşması için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Şehrimizi kalkındırmak adına daha uzun yıllar omuz omuza çalışabilmek en büyük arzumuz.

Bu vesile ile basında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nızı tekrar kutluyorum.”     

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz