85 yaşında ancak 35 yıldır...

85 yaşında ancak 35 yıldır...
1 Mart 2018 Perşembe 12:37

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Sabah erken kalkıyor, kar-yağmur demeden dağıtıyor...

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde yıllardır gazete dağıtımı yapan 85 yaşındaki Kemal amca, “Dinçliğimi sabah erken kalkıp yürümeye borçluyum” diyor…

Karadeniz Ereğli’de, ERDEMİR emeklisi Kemal Ateş, emekliliğin ardından boş durmamak için 1983 senesinde gazete dağıtım işine başladı. O gün bugündür kar, yağmur, fırtına, soğuk, sıcak demeden erkenden kalkarak abonelere yerel gazeteleri ulaştıran Kemal amca, çevresi ve esnaf tarafından da takdirle karşılanıyor.

1 Mart Perşembe sabah erken saatlerde sıfırın altında derecede kar yağışı altında dağıtım yaparken rastladığımız Kemal amca, “ Çalışmayı seviyorum. Otuz beş senedir gazete dağıtımı yapıyorum. Bu sayede her gün kilometrelerce yol yürüyerek spor yapmış oluyorum. Pazar günü gazete dağıtımı olmuyor. Ancak yine çarşıya inerek dostlarla, ahbaplarla görüşüyorum.  Hayat bir mücadeledir. Ben boş duramam, evde hiç duramam. Erkenden kalkarım. Bu yaşıma kadar baston kullanmadım ve dinçliğimi yürümeye, sağlıklı beslenmeme borçluyum“ diyerek dağıtımına devam etti.

Kemal amca, sağlığı elverdiği müddetçe abonelere gazete ulaştırmayı sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, Kemal Ateş’i  yıllardır tanıyan emekli matbaa ustası Yalçın Şenol, “O bizim Kemal amcamız. Yıllardır sabah terminale gelir. Diğer dağıtım yapanlardan kendi bölgesindeki gazeteleri alır. Belediyeye,kaymakamlığa ve esnaflara ulaştırır. Bazen bizler özellikle soğuk havalarda erkenden kalkmaya üşeniriz. Ancak Kemal amca birçok erkenden çarşıda olur. Soğuk ve karlı bir sabah olmasına rağmen Kemal amcamız elinde gazetelerle çarşıda… Allah hepimize sağlıklı ve uzun ömürler versin” dedi. 

 

Yorumlar
  • Çağatay
    1 Mart 2018 Perşembe 13:06

    BU AMCAYI BİLİYORUM VAY BEE 35 SENE OLMUŞ DEMEK Kİ VALLAHİ HELAL...

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz