98'inci yıldönümü...

98'inci yıldönümü...
11 Mart 2019 Pazartesi 14:09

Yenihaber

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, 12 Mart İstiklal Marşının kabul edilişinin 98 .yıl dönümünü kutlayarak , Mehmet Akif Ersoy’u andı.

Güney, konuyla ilgili yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: 

Büyük vatansever ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, tarafından kaleme alınan ve Türk Milletinin İstiklaline ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilmiştir.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy; sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini , milletinin , vatanının istiklal mücadelesine adamış önemli bir şahsiyettir.

İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy; Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın derken verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir.

Bu duygularımla ;İstiklal Marşını bu vatanı ve bayrağı bizlere bırakarak bağımsız ve hür yaşamamıza vesile olan, başta Kurtuluş Savaşımızın Baş Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Büyük Devlet Adamı ve Şair Mehmet Akif Ersoy’u ,tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum."

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz