AİLELERİ UYARDI:CİNSEL İSTİSMARA DİKKAT ÇEKTİ

AİLELERİ UYARDI:CİNSEL İSTİSMARA DİKKAT ÇEKTİ
16 Eylül 2018 Pazar 20:40

Yenihaber

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi 1 Nolu Aile sağlığı merkezi Aile Hekimi Dr. Sezgin Melek, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında velileri, eğitimcileri uyardı. Cinsel istismara dikkat çekti.

Gelecekte sağlıklı nesiller yetişmesi için çocuklara gereken önemin ve değerin verilmesinin altını çizen Melek, şunları kaydetti: “Çocuklarımıza okuldan kaçmayı değil okula devam etmeyi, cep telefonuyla oynamayı değil spor yapmayı önerelim ailelerin kolayına geliyor ver eline cep telefonunu keyfine bak. Gelecekte gözü kör gönlü kör nesiller yetişmesini istemiyorsak çocuklarımıza dokunalım sarılalım sevgiyi öğretelim. Ancak tabi onlara etraftan gelecek tehlikelere karsı bilgilendirelim. Onları cinsel istismarlardan korumak için gerekli eğitimi verelim. Çocuk içine kapanmışsa sizden çekiniyorsa tuhaf davranışlar gösteriyorsa aklınıza cinsel istismarda gelsin. Paranoid olmaya gerek yok ama bu da aklınızın bir kenarında dursun. Mustafa Kemal Atatürk 'ün dediği gibi Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür nesiller yetiştirmek görevimiz ülkümüz olmalıdır. Namuslu yöneticiler istiyorsak yatırımı çocuklara yapalım. Çünkü gelecek çocuklarındır. Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Çocuğuna Sahip Çıkana”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz