AKMAN KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI…

AKMAN KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI…
8 Mart 2018 Perşembe 14:29

Fedai KAÇAR

Alaplı AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Akman 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kadınlarımız, bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdır diyen Akman; “Kadınımızı kendi hakları ve bu hakların kazanımı konusunda desteklemek, kadınlarımızın ve analarımızın hak ettikleri değere sahip olmalarını sağlamak yalnızca kadınlarımızın sorumluluğuna bırakılamayacak kadar önemlidir. Sosyal hayatın bir parçası haline gelmiş kadınlarımız hiç arzu etmediğimiz baskı, şiddet gibi haksızlıklara maruz kalmaktadır. Yüce dinimiz kadına bir gün değil her daim değer vermemizi emretmektedir. Dinimizin kadınlara verdiği değeri “Cennet anaların ayakları altındadır” Hadis-i Şerifi ile daha iyi anlayabiliriz. Bu bağlamda manevi yaşantımızın olgunluğu erişmiş olması kadına yönelik şiddet ve vahşetin önlenmesi için en önemli çözüm yolu olacaktır.”dedi.
Akman ayrıca; “Toplumun her alanında önemli sorumluluklar üstlenen kadınlarımız, saygı ve sevgiyi fazlasıyla hak etmektedir. Kurtuluş Savaşı’nda cepheye cephane taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında hayatını ortaya koyan kadınların torunları, bugün Afrin’de vatan için çarpışan evlatlarına dua etmektedir. Cesur Türk Kadını esareti reddedip, çağdaşlığın, demokrasinin, özgürlüğün temsilcisi olmuştur. İnsanlığa olan sevgimizin hiç tükenmemesi dileğiyle, Dünyayı sevgi ile dolduran bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz