ALAPLI’DA “ BİLİNÇLİ AİLELER, SAĞLIKLI NESİLLER ” PROJESİ

ALAPLI’DA “ BİLİNÇLİ AİLELER, SAĞLIKLI NESİLLER ” PROJESİ
20 Aralık 2017 Çarşamba 11:26

Hasan Haşıl

Zonguldak Alaplı ilçe Kaymakamlığı ve Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile “ Bağımlılık ile Mücadele ” kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “ Bilinçli Aileler, Sağlıklı Nesiller ” projesinin ikinci adımı 2017-2018 eğitim öğretim yılının Aralık ayında başlatıldı. Projede ilçede görev yapan okul psikolojik danışmanları Berna Temel, Burcu Bayar, Sezgin Baran ve Alper Mol görev aldı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, projenin 2016-2017 eğitim öğretim yılında uygulanan birinci adımında, Alaplı ilçe merkezi ve köylerinde ikamet eden toplamda 3 bin veliye ulaşıldığı söyledi.

Hazırlanan plan doğrultusunda projenin  uygulanmaya devam edeceğini belirten Çevik, “2017-2018 eğitim öğretim yılının Aralık ayından itibaren uygulanmaya başlanan ikinci adımda Alaplı ilçe merkezi ve köylerinde bulunan, rehber öğretmeni olmayan okulların ilkokul 3. ve 4. sınıf ile ortaokullarda eğitim öğretim görmekte olan tüm öğrencileri hedef kitleyi oluşturmaktadır. Bu kapsamda 13 Aralık 2017 tarihinde Gümeli İlkokulu/ Ortaokulu, 15 Aralık 2017 tarihinde ise Küçükkaymaz İlkokul/Ortaokul öğrencilerine yönelik çalışmalar yapılmıştır. Hazırlanan plan doğrultusunda proje uygulanmaya devam edilecektir” dedi.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz