ALAPLI’DA ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ…

ALAPLI’DA ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ…
20 Ocak 2018 Cumartesi 02:59

Fedai KAÇAR

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönemi Alaplı da yapılan karne törenleri ile gerçekleştirildi.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat ÇEVİK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri , Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerinin katılımı ile karne töreni gerçekleştirildi.

Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu Müdürü Murat ASMA yaptığı konuşmada; “Okulumuza bu yıl taşındık. Öğretmen ve öğrencilerimiz çok çalıştılar, şimdi meyvelerini alma zamanı. Bu geçiş sürecinde verdiğiniz destekler için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

ÇELİK: “8 BİN 500 ÖĞRENCİ KARNE ALDI”

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik yaptığı konuşmada; “ 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeni ile bir mesaj yayınladı. Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerimiz; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk dönemini tamamlamış bulunuyoruz. İlçemizde yaklaşık 8500 öğrenci karnelerini öğretmenlerinin elinden alıyorlar. Sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmenizi yürekten temenni ediyorum. Sevgili öğrenciler, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem boyunca ortaya koyduğunuz gayret ve çalışmaların sonucunda karnelerinizi alıyorsunuz. Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Devletimizin sunduğu imkânlarla günden güne artan eğitim kalitemiz sizlerde vücut buluyor. Çağın ihtiyaçları ve gelişmişlikleri doğrultusunda, en geniş katılımla bu yıl yenilenen müfredat sizlerin dünya ile daha iyi koşullarda rekabet etmesini sağlayacak büyük bir adım oldu. Geleceği sizlere emanet ederken insanımızı daha iyiye ulaştıracak nitelikte bir eğitim sağlama çabasındayız. Bu noktada hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek gayretle bir dönem boyunca çalışarak yoğun bir yarıyıl geçirdiğiniz. Kıymeti olan her ne varsa bir değer karşılığında ona ulaşıldığını bilmelisiniz. Bu yorgunluk bugün karnelerinizde karşılık bulacak elbette, fakat kararlı çalışmanızla gelecekte kendinize, ailenize, ülkemize ve insanlığa sağladığınız büyük icraatlarla asıl mükâfata erişeceksiniz. Öte yandan karnenin bir değerlendirme içerdiği de unutulmamalıdır. Arzu edilen notlara sahip olmayan öğrenciler için yarıyıl tatili eksiklerini gidermek ve yeni döneme daha iyi hazırlanmak için bir fırsat olacaktır. Bilgiyle nesiller inşa ederek geleceğimize tohumlar serpen kıymetli öğretmen arkadaşlarım, çocuklarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işliyorsunuz. Bir hayat biçimine dönüşmüş mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında sizin emekleriniz var. Dönem boyunca öğrencileri kendi çocuklarınız bilerek daha iyi bir geleceğe ulaştıracak çalışmalarda bulunurken zaman zaman yorulduğunuz anlar oldu. Kutsal mesleğinizin tatlı yorgunluğu ile geleceğin bilge nesillerini birlikte yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu bilinçle görevini yerine getiren sizlere teşekkür ediyorum.

Kıymetli veliler, sizlerden beklentilerimiz, çocuklarınızın sahip olduğu zenginliklerin hiçbir karneye sığmayacak potansiyelde olduğunun bilinmesidir. Çocuklarımızın kalbimizdeki değeri, karnelerdeki notlardan daha büyüktür. Bize düşen karnelerde karşılaşılan durum her ne olursa olsun çocuklara duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip daima sürdürmektir. Çocuklarımızın karneleri bir bakıma onların bize olan ihtiyaç düzeyinin de bir göstergesidir. Bunun yanında beğeni ile karşılaşılan sonuçlarda ödüllendirmelerin dengeli ve ölçülü olması gerektiği de bir başka gerçektir. Doyumsuzluk ve kanaatsizliğe yol açabilecek ödüllendirmelerden de kaçınmak gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde eğitim ve öğretiminin sorunlarına sahip çıkan, başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için destek veren başta sayın Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu olmak üzere, Kaymakamımız Sayın Saim ESKİOĞLU’na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ikinci dönemine sağlık, mutluluk ve huzurla başlamayı diliyor, saygılar sunuyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. “dedi.

ESKİOĞLU: “HERKSE ÇOK GAYRETLİ, ÇALIŞKAN”

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu yaptığı konuşmada; “İlçemiz milletvekili çıkarmış. Bu açıdan çok şanslıyız. Eğitim öğretimdeki aksaklıkları daha kolay çözebiliyoruz. Başta ilçe yönetimi olmak üzere okul yöneticileri ve öğretmenlerimiz çok gayretli, çalışkan. Bizde bunları görüyoruz, çalışmalardan çok memnunum.  Marifet iltifata tabidir diyoruz ve desteğimizi her ortamda belli ediyoruz, takdir ediyoruz.  Suyu getiren ile testiyi kıranı bir tutmak istemiyoruz. İşin ucu size dayanıyor. Sizler sahadasınız, fedakarlık yapıyorsunuz. Çok kapsamlı bir alanda başarı üretmeye çalışıyorsunuz. Sadece müfredat üzerinden gidip başarı beklemiyoruz. Bunu da aşıp, çıtayı yükseltmeniz gerekiyor.  Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve başarı haberlerinizi bekliyorum” dedi.

OKULLAR 5 ŞUBAT’TA AÇILACAK

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sömestr tatili başladı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini aldı.  (MEB) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan 1 milyon 66 bin öğretmen de yarıyıl tatilinde dinlenme fırsatı bulacak. 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 05 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz