ALAPLI'DA İMAM HATİP LİSESİ’NDEN MEHTERANLI MEZUNİYET TÖRENİ

ALAPLI'DA İMAM HATİP LİSESİ’NDEN MEHTERANLI MEZUNİYET TÖRENİ
26 Mayıs 2017 Cuma 01:03

Fedai KAÇAR

Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi Alimder’in de destekleriyle mehteranlı mezuniyet töreni düzenledi.

Alaplı İmam Hatip lisesi düzenlenen mezuniyet töreninde mezun olan öğrenciler, törende Düzce Mehter Takımı eşliğinde çarşı içerisinden yapılacak tören alanına kadar yürüdüler.  Vatandaşlar mehteran takımını cep telefonlarına kayıt yaparak uzun süre alkışladı, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Alaplı'da başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Alaplı İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve okul yönetimi, bu yılki mezuniyetlerini Alaplı Kapalı Salonu'nda yaptı. Mezuniyet programına İlçe Müftüsü Mehmet Betaş,  Milli Eğitim Müdürü Suat Güney , Okul öğretmenleri, öğrenciler ve aileler kapalı salonunun tamamını doldurdu.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim okundu, Okul Müdürü Dursun Adar, Alimder Başkanı Osman Odabaş, Alaplı Öğrenci Meclis Başkanı Adil Kandemir konuşma yaptı.

“ALAPLI’NIN EĞİTİM HAYATINA DAMGASINI VURACAĞINA  İNANCIMIZ TAMDIR”

 Okul Müdürü Adar konuşmasında; ““2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren müstakil bir okul olarak eğitim öğretim hayatına başlayan Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi   bu süre zarfında kurumsal kimliğini tamamlamış, ilimizdeki köklü İmam hatip liseleri ile her alanda rekabet edebilir hale gelmiş, hatta onlar arasında sivrilmeyi ve kendini göstermeyi başarmış , üniversiteye öğrenci hazırlama ve göndermede başarılar yakalamış, sosyal kültürel  sportif yarışmalarda ve proje yarışmalarında  il birincilikleri  ile bölge ve Türkiye çapında dereceler almıştır.

Okulumuzun yeni binası bitme aşamasına gelmiştir. 16 derslikli ana binası, 100 öğrenci kapasiteli pansiyonu, mescidi, konferans salonu ve spor salonu ile tam teşekküllü bir İmam Hatip Lisesi binası eylül ayında Alaplımıza kazandırılmış olacaktır. Bu manada başta sayın milletvekilimiz olmak üzere yeni binamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Okulumuzun açılışından bugüne kadar emeği geçenlerden vefat edenlere Allah’tan rahmet kalanlara esenlikler diliyorum. Son derece modern  yeni  binasıyla özverili öğretmen kadrosuyla okulumuzun önümüzdeki yıldan itibaren çok daha önemli başarılara imza atacağına eğitim kalitesiyle Alaplı’nın eğitim hayatına damgasını vuracağına  inancımız tamdır.

  Sizleri 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Yüzünüzde mezuniyet mutluluğu görünse de içinizde ayrılık hüznü yok değil.   Şunu unutmayın ki bizler sizi her zaman sevdik ve mezun olduktan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz.   Sizleri mensubu olmaktan her zaman onur duyacağınız bir camianın neferi olarak uğurlamaktan gurur duyuyoruz.

Son olarak size uzun ve pırıl pırıl bir gelecek diliyorum. Mezuniyetiniz size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirsin. Yolunuz bahtınız açık olsun.  Allah yar ve yardımcınız olsun.dedi.

 “İMAM HATİP OKULLARIMIZIN DAİMA DESTEKÇİSİ OLACAĞIMIZI BEYAN EDİYORUZ”

Alimder Başkanı Osman Odabaş  ise konuşmasında; “Derneğimizi  kurduğumuz  2014  yılından  bu  yana  ilçemizdeki  imam hatip  okullarının  fiziki  açıdan  yetersizliğini  yeni  ve  modern okullara  acil  ihtiyaç  duyulduğunu  katıldığımız  her toplantı  ve platformlarda  dile  getiriyoruz.  Bunun yanında  okulumuz öğrencilerine yönelik konferanslar , seminerler, motivasyon eğitimleri ve mezuniyet törenlerinde bulunmaktan bu programlara katkı sağlamaktan büyük haz aldığımızı ve bundan sonraki yıllarda  da maddi manevi her türlü desteğimizle canı gönülden imam hatip okullarımızın daima destekçisi olacağımızı beyan ediyoruz. İmam hatipli olmak    hak ile batılın mücadelesinde daima hakkın yılmaz  savunucusu  olmaktır.-imam hatipli olmak     sorumluluk sahibi olmaktır dünyadaki tüm müslümanlardan, ezilen,  hakir görülen, sömürülen  tüm  insanlardan  kendini  sorumlu  hissetmektir. Mezun olan kardeşlerimizin yetişmesinde emeği geçen okul idaresi ve öğretmenlerimize, siz değerli  velilerimize ,  bu programın yapılmasında emeği geçen kardeşlerimize ve  davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmayan  siz değerli halkımıza  şahsım  ve yönetim kurulum  adına  şükranlarımı sunarken  mezun olan  öğrencilerimize bundan  sonraki yaşantılarında  Cenab-ı  Allah’tan  sırat-ı müştekim üzere hayırlı  bir ömür geçirmelerini niyaz eder, hepinize sevgi ve saygılarımı  sunarım.  Allah’a emanet olun”dedi.

Yıl boyuna çeşitli etkinliklerde derece alan öğrencilere plaket takdimi yapıldı. Yeni okul sunum eşliğinde davetlilere tanıtıldı. Okul 1.’si, 2.’sive 3.’süne plaket verildi.Bayrak ve flama teslimi yapıldı, Okul birincisi kütüğe ismini çaktı. Programda ayrıca mehteran takımının gösterisi büyük alkış aldı.

Mezuniyet kep töreninin arkasından sona erdi. Öğrenciler birbirlerine sarılarak mezuniyeti doyasıya kutladı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz