ALAPLI'DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

ALAPLI'DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
28 Şubat 2018 Çarşamba 18:04

Yenihaber

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Kaymakam Saim Eskioğlu, başkanlığında "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı gerçekleştirildi.

Alaplı Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya,Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sivil toplum kuruluşları,okul müdürleri,köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kampanyasına, Alaplı'da da hız verilerek başlandığını belirterek," Bize 1 yıl önce sorsalardı Alaplı'da kaç tane okuma yazma bilmeyen vatandaşımız var diye, şuanda tespit ettiğimiz rakamlardan daha az olduğunu söylerdik. Yanılmışız daha fazlaymış. Buda bize önemli konunu hedef olarak okuma yazma oranının yüzde yüze çıkarılmasını hedefini gösteriyor. Bu konuda herkesin görev üstlenmesini istiyoruz." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ise, Bizler illerde ve ilçelerde eğitim öğretim elamanları olarak okuma yazma seferberliğini kendimize bir görev atfettiklerini kaydetti.

 

Yorumlar
  • alaplı sevda
    28 Şubat 2018 Çarşamba 18:27

    çok güzel bir etkinlik keşke aynı şekilde alaplı da işsizliği nasıl önleye biliriz okulları daha iyi hale nasıl getiririz gümeliye yapılıp ta alaplı ya yapılamayan gençlik merkezi ve kapalı spor salanunu nasıl yapsak diye bir düşünseniz.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz