ALAPLI'DAKİ EĞİTİM YATIRIMLARI TAKDİRLE KARŞILANIYOR...

ALAPLI'DAKİ EĞİTİM YATIRIMLARI  TAKDİRLE KARŞILANIYOR...
9 Şubat 2018 Cuma 23:42

YENİHABER

Alaplı’da 2017-218 Eğitim Öğretim yılı 2. dönem başı Müdürler Kurulu toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik başkanlığında gerçekleştirildi. Alaplı Milli Eğitim Şube Müdürleri, Arife Çevik, Suat Günay, İş Güvenliği Uzmanı Nizamettin Onatoğlu ile Okul/kurum Müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğünün, Alaplıda eğitim alanında yapılan çalışmalarını takdir ile karşıladığını söyledi.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, 2017-218 Eğitim Öğretim yılı 2. dönem başı Müdürler Kurulu toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik başkanlığında gerçekleştirildi. 1. Dönemin genel değerlendirmesi yapılan toplantıda, 2. dönem yapılması planlanan çalışmalar masaya yatırıldı. Özellikle 8. sınıf öğrencilerinin Liselere geçiş süreci konusu ile Lise son sınıf öğrencilerinin üniversite giriş sınavı çalışmaları üzerinde duruldu.

Milli Eğitim Bakanlığının Emüfredat ile ilgili açıklamaları gündem olarak değerlendirildi, yapılması gereken çalışmalar anlatıldı.

Toplantıda şu değerledirmelerde bulunuldu: “2017-2018 Eğitim öğretim yılının 1. döneminde açılan Karşıyaka Mücahit Coşkun Anaokulu, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu ve Bahçehir Koleji sorunsuz, başarılı bir şekilde dönemi bitirmişlerdir. 2018 yatırım planında Alaplı Halk Eğitim Merkezi, Aşağıdağ Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Karşıyaka Ortaokulu projelerinin olduğu, bunların hızla projelendirilip, yapım aşamasına geçileceği, bu okul binalarının Alaplıya kazandırılmasından sonra, derslik sorunu büyük oranda çözülecektir. Bu dönem beyaz bayrak ve beslenme dostu okul projeleri, AB Erasmus+, Bakka ve benzeri projelere ağırlık verilecektir. 5 konu 5 adım projemiz genişleyerek devam edecek. Okulların bir vizyonu ve misyonu olması gerektiği, buna uygun personel ve öğrenci davranışlarının geliştirilmesi gerektiği, özellikle kılık kıyafet konusunda rol model olması gereken kişilerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesinin önemine vurgu yapıldı.İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesinin İl geneli ve Ülke genelinde elde ettiği başarılar hakkında okul müdürleri açıklamalarda bulundular, devam eden projelerini anlattılar.

Tübitak 4006 projesine başvuran okullardan 14 tanesinin başvurusu kabul edildi. Zonguldak genelinde en fazla başvuru yapan ve onaylanan ilçe Alaplı.

Ekim ayında değişen servis araçları yönetmeliği ile ilgili okullarımızın yapması gereken çalışmalar, araçların teknik özelliklerinde yapılan değişiklikler, rehber personel durumları hakkında görüşmeler yapıldı. Halk Eğitim Merkezinde taşıma işi yapan servis şöförlerine yarıyıl tatilinde eğitim verildiği belirtildi. Devam devamsızlık konusunun önemi, öğrencinin okula devam etmesinin gerekliliği ve okullarda bu konuda yapılan çalışmalar ile iyi örneklerin paylaşımı yapıldı. Okul gezilerinin amacına ve öğrenci seviyesine uygun planlanması, gezi için seçilen araçların evraklarının tam olması gerektiği, usülsüz seyahat evrakları konusunda dikkatli olunması istendi. Ücretsiz ders kitapları konusunda gecikmeye mahal verilmeden sayıların sisteme usulüne uygun olarak girilmesi gerektiği hatırlatıldı. Tasarruf tedbirleri, iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile ilgili olarak iş güvenliği uzmanı tarafından okul/kurum müdürlerine açıklamalarda bulunuldu.

Toplantı başarılı bir 2. dönem temennisi ile sona erdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz