ALAPLI KÖYLERİ MOLLABEY’E 112 İSTİYOR

ALAPLI KÖYLERİ MOLLABEY’E 112 İSTİYOR
12 Kasım 2017 Pazar 14:21

Fedai KAÇAR

Alaplı’nın köylerinde yaşanan kazalar ve acil hasta anında müdahale de bulunulması açısından köylerinin merkezi konumunda olan Mollabey Köyü’ne 112 Acil servis istasyonun kurulması ihtiyaç haline geldi.

Gümeli Beldesi ve 52 köyü ile yaklaşık 45 bin nüfusa sahip Alaplı ilçesinde 2 adet 112 Acil Yardım Ambulansına yeni ambulanslar takviye edilmesi beklenirken, ilçe merkezindeki 2 adet 112 Sağlık İstasyonun’dan birinin Karşıyaka yada Mollabey Köyü mevkisine konuşlandırılması isteniyor.

Alaplı ilçesinde özellikle köylerde yaşanan kazalar ve acil hasta durumlarında ilçedeki 112 Acil Yardım Ambulansları yeterli olmazken, genellikle Kdz. Ereğli’deki özel hastanelerden takviye ambulans isteniyor. Bu durum zaman kaybını beraberinde getirirken, ilçede 112 Acil Yardım ambulanslarına yeni takviyelerin kazandırılması ve hizmet kalitesinin arttırılması gerekiyor.

MOLLABEY’E KONUŞLANDIRILSIN

Alaplı’da bulunan iki sağlık istasyonun da ilçe merkezinde olmasının özellikle köylere ulaşılması açısından yetersiz olduğu belirtilirken, ilçe’nin köylere ulaşım açısından önemli bir yere sahip köylerin merkezi konumundaki Mollabey Köyü’ne yeni bir istasyon kurulması ihtiyaç haline geldi. Vatandaşlar  Mollabey’e 2. İnci Sağlık İstasyonun konuşlandırılması kazalar ve acil hasta vakalarına daha hızlı bir şekilde ulaşılması sağlanacaktır kanaatinde görüşler dile getiriliyor.

Bu konuda başta AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve siyasiler tarafından çalışma başlatılması bekleniyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz