ALAPLI MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI

ALAPLI MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN BİRLİK VE BERABERLİK  İFTARI
16 Haziran 2017 Cuma 15:50

FEDAİ KAÇAR

Alaplı Muhtarlar Derneği tarafından geleneksel iftar yemeği programı düzenlendi. İftar programına muhtarlar ve yoğun ilgi gösterilirken, organize edilen iftar yemeğinde sergilenen birlik ve beraberlik herkes tarafından takdirle karşılandı.

Her yıl geleneksel hala gelen ve bu yılda City Garden da gerçekleştiren iftar yemeğine Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Karakol Komutanı Üsteğmen Fuat Gençer, Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Murat Peçe, İl Müftüsü Rüstem Can, Kastamonu Nasrullah Camii İmamı Kahraman Şekercioğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Mustafa Yavuz, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve aynı zamanda Alaplı Esnaf kefalet Kredi Kooperatif Başkanı Kemal Çam,  Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, İl genel meclis üyeleri, muhtarlar, daire müdürleri, gazi ve şehit yakınları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, “Söz konusu muhtarlar olunca muhtarlarımızdan bahsetmek istiyorum. Muhtarlarımız köy ve mahallenin tutan eli, bakan gözü ve duyan kulağıdır. Bulunduğu yerlerin temsil gücüdür. Demokrasinin ince basamağıdır. Muhtarlarımız devletle vatandaş arasında güven köprüsüdür. Yapılan her toplantılarda köylerimizdeki eksikleri her defasında dile getirmişizdir. Muhtar arkdaşlarımızla Ankara da milletvekilerimizi ziyaret edip genel sorunlarızla alakalı dosyaları kendilerine vermiştik.   Bu zamana kadar yapılan hizmetler için şahsım ve muhtar arkadaşlarım adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Projesi olan ve ihalesi gerçekleştirilecek projeler için de bir an evvel sayın kaymakamımız, milletvekillerimiz ve siyasetçilerimize muhtarlar olarak her zaman olduğu gibi bundan sonda destek vereceğimize bilinmesini isterim. Dolayısıyla bu akşam iftar yemeğinin düzenlenmesine sıcak bakan ve bir araya gelmemize neden olan sayın kaymakamımıza ve tüm misafir katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mübarek ramazan ayı vesilesiyle yaklaşan kadir gecenizi ve ramazan bayramınızı hayırlara vesile olmasını dilerim. Rabbim bizi hep beraber nice nice bayramlara kavuştursun” dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ise yaptığı konuşmada Muhtarlık görevinin çok kutsal bir görev olduğunu ifade ederek tüm muhtarlara görevlerinde başarılar dileyerek Alaplı Belediyesi tarafından Kadir gecesi düzenleyecekleri iftar yemeğine tüm muhtarları da özellikle davet ettiğini söyledi. Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu'da bir konuşma yaparak kendisinin de bir muhtar olduğunu ve muhtarlığın çok ve meşaketli bir görev olduğunu bildiğinin altını çizerek tüm muhtarlara çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Alaplı da eskiden görev yapmış ve vefat etmiş muhtarların ailelerine vermiş oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.  

Düzenlenen plaket töreninde, Çamlıbel Köyü eski muhtarlarından merhum Recep Turan, Kılçak Köyü eski muhtarlarından merhum Hasan Tosun, Küçük Kaymaz Köyü eski muhtarlarından merhum Şeref Türkoğlu, Kasımlı Köyü eski muhtarlarından merhum Tahir Yener, Hallı Köyü eski muhtarlarından merhum Ahmet Keskin, Çatak Köyü eski muhtarlarından merhum Paşa Türkoğlu, Yedigelli Köyü eski muhtarlarından merhum İlyas Akkaya, Çayköyü kurucu muhtarı merhum Nurettin Karaca ve Aydınyayla köyü eski muhtarlarından merhum Necati Yaman adına ailleerine hizmet anısı plaket taktim edildi.  Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal merhum olan muhtarları verdikleri hizmetlerden dolayı bir nebze olsa hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla böyle bir plaket töreni düzenlemeyi düşündüklerini ifade ederek hepsini saygı ve rahmetle andıklarını ifade etti.

Muhtarların ve protokolün yoğun katılım gösterdiği iftar yemeğinin duasını Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can yaptı. İftar yemeğinden önce ise Kastamonu Nasrullah Camii İmamı Kahraman Şekercioğlu ise kısa bir Kur’an tilaveti sundu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz