ALAPLI TEKLİ EĞİTİME GEÇİYOR...

ALAPLI TEKLİ EĞİTİME GEÇİYOR...
3 Temmuz 2017 Pazartesi 19:16

Hasan HAŞIL

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde ikili eğitimden tekli eğitime geçilmesi noktasında çalışmalar tam gaz devam ederken, okullarda bakım ve onarım çalışmaları kapsamında bir milyon liralık yatırım yapıldı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından Ankara’da AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu nezdinde girişimlerde bulunan Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, kısa sürede eğitimde önemli çalışmalara imza attı. 

İkili eğitimden normal eğitime geçilmesi noktasında tüm sorunların aşılması için yoğun çaba sarf eden Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, ilçedeki okullarda bakım ve onarım çalışmaları kapsamında bir milyon liralık yatırım yapıldığını söyledi.

Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu’nun yeni eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitime devredilen Eski Hayri Gülsoy ilköğretim Okuluna (Gonca Kreşi) taşınacağını belirten Çevik, “ İlçemizde ikili eğitimden tekli eğitime geçilmesi noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Bu noktada AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile girişimlerimiz devam ediyor. Vekilimiz sağ olsun çalışmaları yakından takip ediyor. Milli Eğitime devredilen Eski Hayri Gülsoy ilköğretim Okuluna (Gonca Kreşi) 700 bin liralık yatırım yapılıyor. Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu’nu buraya taşıyacağız. Bunun yanı sıra diğer okullarımızda da bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor” dedi.


ALAPLI’YA ÖZEL EĞİTİM OKULU
Alaplı ilçesine, farklı okullarda eğitim gören özel eğitim öğrencilerinin tek bir çatı altında eğitim öğretim yapmaları için Özel Eğitim Okulunun kurulacağını belirten Çevik, “ Özel eğitim öğrencilerinin tek bir çatı altında eğitim öğretim yapmaları için Alaplı’ya Özel Eğitim Okulu kazandırıyoruz. Yeni Siteler Mahallesinde eski Kız Meslek Lisesi olarak bilinen okulu adeta yeniden soyularak tamir ve tadilattan geçiriliyor. Okulun en kısa sürede hizmete açılabilmesi için onarım işlemleri devam ediyor. Okulun hizmete açılmasıyla Alaplı’da çok önemli bir ihtiyaca cevap verilmiş olacak”şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz